Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Thamus :: Room 8 - The Umbilical Code (2007)

Room 8 "The Umbilical Code"
Wydawca: Bone Structure
Numer katalogowy: Bone24
Data wydania: 2007
Nośnik: CDr (limit 100 szt.)

Brud, chłód i stara, zardzewiała kliniczna aparatura w środku przegniłej szpitalnej sali. Takie miałem skojarzenia gdy po raz pierwszy słuchałem albumu Room 8. Biorąc pod uwagę, że pierwszy utwór "The Umbilical Code" nosi nazwę "Intravenous Regulator" (pol. "Kroplówka") pierwsze wrażenie nie może być mylne. Występują tu ciągłe głośne dzwonienie i rozpaczliwe rzężenie, które poprowadzą Twoje niecierpliwe uszy bez przerwy przez cały album. Drugi utwór - "Surface Tension", jest moim ulubionym. "Tension" (pol. "napięcie") jest właściwym słowem ponieważ sądzę, iż ten kawałek uwięzi Twój umysł w mrocznej celi, gdzie będziesz musiał zamieszkać w strachu do samego nędznego końca, siedząc na brudnych, zniszczonych szmatach własnych wewnętrznych obaw, stale obserwując jak przebudowują się aby pożreć ostatnie kawałeczki Twojego zdrowego rozsądku. "Mechanized Ascent Into Ascetism" towarzyszyć Ci będzie na Twej drodze do zapomnienia. Mocno przestrzenne skrawki niezdefiniowanych dźwięków potęgują intensywność atmosfery. Piąty utwór "Engine Room" nieuchronnie wepchnie Cię głębiej w zimne, brudne sale starego szpitala. Więcej zardzewiałej maszynerii, rodzi się niebezpieczeństwo i ciekawość. Z pewnością nie przestaniesz słuchać, ponieważ Twoje ciało wciąż jest zamknięte w posępnej szpitalnej piwnicy. Usłyszysz wściekłe drapanie, dźwięk, który wydaje się być zdruzgotaną resztką melodii, pierwotnie z pewnością miłą i przyjemną. Przygnębiające wytwory "Genesis Program Failure" wciąż nawiedzają niższe sale i zaprowadzą Cię bliżej i bliżej do serca. "Silling Regime" to kolejny długi i intensywny utwór. Dźwięk w tle, przypominający ciężki oddech, pozostawi Cię skupionym i za sprawą innych odgłosów, np. hałasów sprawiających wrażenie jakby jakieś odstręczające drapieżniki pluły na Ciebie swą trującą śliną, nabierać będzie intensywności. W momencie gdy wciąż jeszcze nie osiągnąłeś rdzenia "Nerve Cell" uraduje Twoje przerażone organy słuchu, utwór ten wywarł na mnie wrażenie jakbym z dźwiękowej perspektywy doświadczył uczucia jakie towarzyszy zniszczonemu morfiniście, który właśnie zmarł w starym szpitalu. Ostatni krok w Twojej przerażającej umysł podróży wgłąb starego szpitala nosi nazwę "Reconfiguration Process". Jego ponure okrucieństwo i zmienne echo oraz krótko huczący pomruk pokaże Ci, że nareszcie osiągnąłeś swoje prawdziwe przeznaczenie; Gratulacje, wytyczyłeś swą drogę do serca, Room 8, gdzie otrzymasz szansę aby wybrać pomiędzy wolnością a nową podróżą przez głębiny "The Umbilical Code"! Możecie być pewni, że ja wybrałem to drugie i najprawdopodobniej nie był to ostatni raz!

Lista utworów:
1. Intravenous Regulator
2. Surface Tension
3. Mechanized Ascent Into Ascentism
4. Transportation Tunnels
5. Engine Room
6. Genesis Program Failure
7. Silling Regime
8. Nerve Cell
9. Reconfiguration Process

www.myspace.com/isolationroom8

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 15.12.09 - 15:22

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture