Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Thamus :: Seeker - Invocation of the Sleeper (2007)

Seeker "Invocation of the Sleeper"
Wydawca: Autumn Wind Productions
Numer katalogowy: AWP013
Data wydania: 2007
Nośnik: CD (digipack)

Tego ranka otrzymałem przesyłkę z USA, by być bardziej precyzyjnym - od Autumn Wind Productions, która sprawiła mi wielką przyjemność ponieważ zawierała promo, na które niecierpliwie czekałem. Gdy ją otworzyłem zostałem mile zaskoczony opakowaniem nowego wydawnictwa Seeker, które jest z jednej strony bardzo przyjemne dla oka, z drugiej zaś ma całkiem nieskomplikowany projekt okładki i wygląda dla mnie bardzo pociągająco. Zawartość audio składa się z jednego utworu, jednak o niemal epickiej długości 25 minut i 20 sekund. Oznacza to, iż dobrze nadaje się jako muzyka do rytuału lub medytacji, ponieważ utwór ten stanowi jednolitą całość. Ponadto symbolizuje również idealny przykład na to, jak stworzyć doskonałą atmosferę.

Na swoim profilu MySpace, Xardas - artysta odpowiedzialny za Seeker oraz ambientowo - elektroniczny projekt 20.SV preferuje określać muzyczny kierunek, w którym podąża, jako ambient, niemniej jednak z powodu głęboko ponurego klimatu i mrocznego podtekstu osobiście ujął bym go jako dark ambient. I kiedy mówię "mroczny ambient" mam na myśli mroczny jak kruk rwący i rozdziobujący ostatnie zgniłe cząstki mózgu z pozostałości Twojej czaszki - ambient.

Pomimo długości jedynego, noszącego ten sam tytuł co album kawałka na “Invocation of the Sleeper”, podczas słuchania nie odczuwa się znużenia. Przede wszystkim dlatego, że nagranie posiada mnóstwo jednolicie wkomponowanych elementów industrialnych. Na przykład obowiązkowo atmosferyczny lecz w tym wypadku przestrzenny, dronowy, na przemian z brudnym, niemal hipnotyczny masywny dźwięk. Ponadto występuje dźwięk, który narzuca stałe, niezdrowe wrażenie, że wahadło starego zegara właśnie odlicza ostatnie pozostające minuty do czasu, gdy cały świat i życie go zamieszkujące zostanie zwęglone przez masywny grad ognia, śmierci, chaosu i pyłów wulkanicznych, wytyczający ścieżkę do nowej ery.

Teraz pozwól rozpocząć najwspanialszą z form samo przebudzenia!

www.myspace.com/invocationofthesleeper

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 15.12.09 - 15:26

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture