Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Thamus :: Glaukom Synod - Androjungleous (2006)

Glaukom Synod "Androjungleous"
Wydawca: Skull Fucking Metall Recs
Numer katalogowy: 004
Data wydania: 2006
Nośnik: CDr

To była dla mnie całkowita niespodzianka. Patrząc na okładkę spodziewałem się wolnego i mrocznego ambientu wypełnionego industrialnymi elementami, jednak czekała na mnie dzika orgia zgrzytliwej elektroniki, noise'u, industrialu i dziwnie brzmiących wokali.

Rozpoczynając od pierwszego kawałka "Cumult"; w odróżnieniu od jego tytułu to był całkiem zwyczajny noise'owy utwór. Mimo to już w tej chwili powinniście otrzymać niewielką wskazówkę jak chory i zimny jest ten album. Utwór tytułowy oferuje całkiem sporo zróżnicowanych styli, mieszając je w sposób, który wielu z Was określiło by jako totalny chaos. Elementy breakcore'u, noise'u, industrialu i metalu połączone zostały we wspaniały miks szaleństwa, aby rzec - nawałnica (muzycznych) elementów. Następny zwie się “Propulse (Transcend2)”. Przede wszystkim podoba mi się w nim wokal, który brzmi jakby jakiś chory na wściekliznę maniak dorwał mikrofon. Czasem głos przekształca się mocno w elektroniczny hałas, tak, że ciężko jest odróżnić wokal i dźwięki. Muzyka w kawałku “Oestropathologia” jest bardzo industrialna. Muszę przyznać, że wokale znajdujące się w tle są dla mnie nieco irytujące. Piąty utwór jest remiksem utworu drugiego, jednak osobiście wolę remiks ponieważ elementy elektroniki brzmią dużo klarowniej i znajduje się w nim o wiele mniej wokali. Dziwna, zdeformowana melodia prowadzi zaciekawiony umysł w “Abstinence and enucleation”, kawałek oferujący atmosferę klubu tanecznego z lat '80... po tym jak banda psychopatów wyładowała swoje wciąż dymiące giwery w hordę okropnie uczesanych yuppie. Ale tak szybko jak to miłe skojarzenie zaczyna blaknąć “Genome cancroïde (Hydrolicism X27)” już penetruje Wasze organy słuchowe dzikimi, eksplodującymi bitami. Muzyka w tle powoli się wzmacnia wspierając wojenne bębny z piszczącymi dźwiękami, aby znów się wyciszyć pod koniec utworu. Nie mam pojęcia co oznacza słowo "POBOZNOSC" jednak kawałek dobrze by się komponował z bieganiem w amoku w Waszym ulubionym miejscu publicznym, tak więc miejcie to na uwadze. Wygląda jakby maszyny posłuchały mej rady, jedynie używając utworu

“Centrifugal dominator (Groundzero deathtrap remix)” do zniszczenia wszystkiego co stoi im na drodze do piekła. Po kilku milisekundach ciszy “Visual hallucination (Remix of dysphemic)” nawiedzi Was z ekstremalnie szybkim breakcore'owym rytmem, pozostawiając krzyczące audytorium, nie zdające sobie nawet do końca sprawy co mu się właśnie przydarzyło.

Jeśli Wasze ciała i umysły nie są jeszcze wykończone, możecie spróbować szczęścia z “Hydrocephalizer” aby zakończyć przyjemną dla uszu torturę i doświadczyć pełnego albumu. Teraz możecie także odwiedzić rusznikarza lub zaufany sklep z amunicją aby zrobić zapas błyskawicznie uśmiercających boomstick'ów i ponownie przeżyć wyprawę przez ten świetny kawałek muzycznej sztuki, lub też zaczerpnąć powietrza i przetworzyć to czego przed chwilą doświadczyliście.

Lista utworów:
1. Cumult
2. Androjungleous
3. Propulse (Transcend 2)
4. Oestropathologia
5. Androjungleous (The Cave Mix)
6. Abstinence And Enucleation
7. Genome Cancroïde (Hydrolicism X27)
8. Poboznosc
9. Centrifugal Dominator (Remix Of - Groundzero Deathtrap)
10. Visual Hallucination (Remix Of - Dysphemic)
11. Hydrocephalizer

www.glaukomsynod.site.voila.fr
www.myspace.com/glaukomsynod


Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 16.12.09 - 22:18

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture