Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

KaRRoLLuSS :: Gerostenkorp - Le Mécanisme De L'Aube (2006)

Gerostenkorp "Le Mécanisme De L'Aube"
Wydawca: OPN Records
Rok wydania: 2006
Nośnik: CDr

Gerostenkorp to istniejący od całkiem niedawna jednoosobowy projekt z Francji. Trudno zaszufladkować tą muzykę do jakiegoś konkretnego gatunku. Są tu elementy dark ambientu, industrialu, muzyki etnicznej, rytualnej.
Niewątpliwie słychać spory potencjał drzemiący w twórcy, aczkolwiek niewykorzystany. Zastosowane zostało dość szerokie instrumentarium. To jednak nie wystarczyło. Jest to produkcja w moim mniemaniu bardzo nierówna i raczej słaba.

Tak oto po świetnym 2 utworze "blue iron" z ciekawymi głosami ludzkimi i transowym rytmem; 3 całkiem niezłym - "Coeur D'ebene" w klimacie już bardziej industrialnym otrzymujemy utwór 4 - "Afrikindian Mozole", który całkowicie zabija atmosferę budowaną od początku albumu. Następny po nim to 11 minutowa kompozycja dark ambientowa. Trochę niskich tonów, szumy, dzwonki, słowem nic nowego, a w dodatku kiepsko podane. Kolejna kompozycja to wg mnie kompletne nieporozumienie. Utwór "L'horioge Hydraulique" brzmi niczym przelewanie wody w naczyniach i stukanie o metalowe wiadra. Całość oparta o kiepskie nagrania terenowe (takie przynajmniej sprawia wrażenie). Nijak się ta kompozycja ma do całego albumu. Nieco ciekawiej robi się w utworach "Corps A Corps", "D'un Ciel Orange" i świetnym "Orchidees Sauvages". Szkoda, że cały album tak dobrze nie wypadł. Na koniec otrzymujemy jeszcze nagranie z występu na żywo.

Zważywszy jednak na to, iż jest to debiutancki materiał, nie przekreślałbym całkiem tego projektu. Słychać dobre pomysły, ciekawe realizacje etc. Album ten sprawia jednak wrażenie nieprzemyślanego do końca, jakby autor nie przeprowadził żadnej selekcji utworów i wydał wszystko co tylko nagrał. Pozostaje liczyć na to, że artysta następne krążki bardziej dopracuje.

Lista utworów:
1. Le Crepuscule De L'horizon
2. Blue Iron
3. Coeur D'ebene
4. Afrikindian Mozole
5. Les Sylves
6. L'horloge Hydraulique
7. Corps A Corps
8. Corrida
9. D'un Ciel Orangé
10. La Nymphe De L'aube
11. Les Geants De Fer
12. Orchidees Sauvages
13. Pensionnaire
14. Live 02-07-05

www.myspace.com/ger0stenk0rp

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 21.12.09 - 14:45

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture