Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

KaRRoLLuSS :: New Risen Throne - Whispers Of The Approaching... (2007)

New Risen Throne "Whispers Of The Approaching Wastefulness"
Wydawca: Cyclic Law
Numer katalogowy: 18th Cycle
Rok wydania: 2007
Nośnik: CD

New Risen Throne to z pewnością jeden z najciekawszych projektów z gatunku industrialnego dark ambientu, czego dowodem może być najnowsza płyta "Whispers Of The Approaching Wastefulness". Artysta pochodzący z Włoch od początku działalności wykazywał już ściśle obrany kierunek, w którym podążał. Ostatnie dotychczas jego dzieło wydaje się być w 100% gotowym, spójnym i idealnie odzwierciedlającym styl New Risen Throne. Sam tytuł albumu już doskonale tłumaczy czego słuchacz może się spodziewać. Muzyka zawarta na tej płycie jest niesłychanie posępna. Gęsta atmosfera lęku, smutku, grozy to pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się przy odbiorze już od początkowych dźwięków. Jest to coś w rodzaju muzycznej ilustracji nadchodzącej zagłady; bardzo realistycznej i dosadnej. Artysta nie pozostawia nawet najmniejszego cienia nadziei. Od początku do końca albumu ze wszystkich stron atakuje nas chłodnymi, niskimi dźwiękami. Nie daje nawet chwili wytchnienia. Moim zdaniem właśnie to jak budowany jest tu klimat sprawia, iż jest to muzyka wyjątkowa i nie jest, jak to ma miejsce bardzo często w tym gatunku, bezsensownym buczeniem.
Od strony technicznej mamy tu przede wszystkim świetnie dobrane brzmienia, przerażające wokale (jakby lamenty), które niejednokrotnie są nawarstwiane, dzwony, szumy, głębokie basy, smyczki tylko w niskich rejestrach, czyli wszystko to, co fani tego gatunku powinni lubić; jednakże podane w wykwintnej formie. Ciekawie wychodzi również zastosowanie fletu w utworze "Aporrheton". Całość zamyka się w niespełna trzech kwadransach. Ale warto. Gorąco polecam. Ten album to świetny dowód na to, że włoska scena, w tym gatunku kwalifikuje się do ścisłej czołówki.

Lista utworów:
1. Signs of the Approaching Wastefulness (I) (6:09)
2. Blowing Funeral Chant (5:12)
3. Signs of the Approaching Wastefulness (II) (6:12)
4. Prophet (III) (8:18)
5. Aporrheton (6:40)
6. Signs of the Approaching Wastefulness (III) (11:42)

www.stielh.com
www.myspace.com/stielh

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 21.12.09 - 15:07

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture