Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

KaRRoLLuSS :: Sky Of Yuggoth - Three Seals of Masshu (2008)

Sky Of Yuggoth "Three Seals of Masshu"
Wydawca: wydanie własne
Rok wydania: 2008
Nośnik: MP3

Muzyka dark ambient chyba dotarła już do wszystkich zakątków świata. Oto przed nami jedyny przedstawiciel gatunku pochodzący z Malty. Swoją drogą zawsze ciekawi mnie jak śródziemnomorski klimat może inspirować człowieka do nagrywania tak posępnych i mrocznych dźwięków? Jeszcze większe zdziwienie nadchodzi po usłyszeniu tego materiału, gdyż jest to całkiem solidnie i dość poprawnie wykonany kawałek (a konkretnie 2 kawałki) muzyki.
Tematycznie projekt odnosi się do twórczości H.P. Lovecrafta. Nie pierwszy i nie ostatni raz twórcy tego gatunku i nie tylko czerpią inspiracje w wyżej wymienionym amerykańskim pisarzu, zatem o oryginalności koncepcyjnej raczej nie ma mowy.
Niemniej jednak muzycznie materiał wypada raczej dobrze. Słychać mocne wpływy wczesnej skandynawskiej „szkoły dark ambientowej” rodem z CMI. Zatem jest gęsto, brudno, i ciemno. Jednak znaleźć tu można również dodatki w klimatach tribal i stonowane elementy industrialne. Całość brzmi dość przestrzennie i nastrojowo. Dodać należy, iż materiał jest bardzo spójny, co jest niewątpliwie zaletą. Problem tkwi w tym, że opisywana przeze mnie epka trwa zaledwie 19 min, co mogłoby tłumaczyć poniekąd spoistość albumu. Nie śmiem powątpiewać w zdolności artysty, lecz z wielką przyjemnością sprawdziłbym jak muzyka Sky Of Yuggoth „broni się” w wydaniu pełno-wymiarowym.
Reasumując. "Three Seans of Masshu" to całkiem udany materiał, poprawny, acz nie wnoszący do gatunku niczego szczególnie oryginalnego. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, iż w gatunku dark ambient naprawdę ciężko o coś innowacyjnego i zaskakującego, dlatego też jestem mimo wszystko dobrej myśli i czekam na pełny album.

www.myspace.com/skyofyuggoth

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 24.12.09 - 15:41

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture