Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Ab Intra - Aura Imaginalis (2009)

Ab Intra "Aura Imaginalis"
Wydawca: Zoharum [ZOHAR 006-2]
Rok wydania: 2009
Nośnik: CD (digipack)

"Aura Imaginalis" jest właściwie pierwszym poważnym wydawnictwem Radosława Kamińskiego, kryjącego się pod nazwą Ab Intra. Wcześniej nakładem ówczesnego War Office Propaganda ukazało się w 2006 roku demo pt. ”Demiurgia” (ProDistro, sublabel WOP), oraz projekt zaznaczył swoją obecność w szóstej części serii Scontrum wraz z Bisclaveret i Sect. Tyle o początkach, które mi niestety zupełnie nie są znane.

Oficjalny debiut Radka powinien być polecany przez wydawcę (Zoharum) jako ”doskonały materiał dla fanów brzmień z początków działalności Cold Meat Industry”. Jestem pewien że to wydawnictwo przypadnie im do gustu, lub z sentymentu zakręci im się choćby łezka w oku ;-)

Pierwszy numer to ”Wanderwers” – bardzo dobry początek. Fajny przestrzenny, monumentalny dark ambient, masa dźwięków ale wszystko jest poukładane i dobrze kreuje mroczny, wyludniony nastrojów. Utwór przypomina wczesne dokonanie takich znakomitości jak Raison d’etre czy też Desiderii Marginis. Tak, tak moi drodzy ”szwedzkie klimaty” czuć tutaj wyraźnie od początku do końca. Drugi utwór ”Astral Wings” podoba mi się w środkowej, najdłuższej części. Monumentalne, wzniosłe melodie z początku i końca wywaliłbym do kosza. Natomiast środek palce lizać: spokojny, oszczędne buczenia w których w ostatnim czasie gustuje, w wykonaniu Ab Intra podobają mi się bardzo. Tutaj Radek wykazuje kunszt i moim zdaniem oszczędne, bardziej transowe struktury wychodzą mu lepiej niż hałaśliwe, czy też bardziej melodyjne. Pozostałe cztery kompozycje nie odbiegają od dwóch pierwszych i dalej zabierają słuchacza w swoje ponure przestrzenie, trzeba zaznaczyć że jakże przyjemne dla ucha. Jak na debiut to "Aura Imaginalis" należy ocenić bardzo pozytywnie: przemyślany, urozmaicony, nie nużący dark ambient który jest coraz bardziej rzadkością, nie tylko na rodzimym podwórku. Warto wyciągnąć zaskórniaki ;-)

Ocena:
7/10

Lista utworów:
1. Wanderers
2. Astral Wings
3. Current
4. untitled
6. Arcana
6. Essence

www.myspace.com/abintra11
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum

Komentarzy: 0 29.12.09 - 22:54

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture