Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: In Scissors - Orbis Terrarum Requiem (2009)

In Scissors ”Orbis Terrarum Requiem”
Wydawca: Zoharum [ZOHAR 008-2]
Rok wydania: 2009
Nośnik: CD (digipack)

Z pośród trzech recenzowanych przeze mnie w ostatnim czasie wydawnictw z Zoharum te prezentuje się najlepiej. Po dobrze przyjętym debiucie ”The Veratrine Evangelicum” w No Angels Productions i jego wznowieniu, grecki projekt In Scissors powraca z bardzo dojrzałym drugim krążkiem. Na początku, w zalewie przeróżnej muzyki którą miałem przyjemność posłuchać płyta nie zrobiła na mnie większego znaczenia. Po kilku tygodniach odpoczynku i paru nocnych przesłuchaniach coraz bardziej się do nie przekonywałem. Wyraźnie słychać że twórca - Vincent Andelmoth poczynił spore postępy.

”Orbis Terrarum Requiem” to koncept album - requiem dla destrukcji. Muzyka końca świata – gdy wokół jest pustka i panuje globalna zagłada. Czuć tutaj trochę klimat z ostatnich dokonań Mateja ze słowackiego Phragments, choć zdecydowanie materiał Vincenta oparty jest na bardziej oszczędnych i transowych strukturach. ”Orbis Terrarum Requiem” to przede wszystkim świetny klimat: pustka, lęk, niepokój - destrukcyjny nastrój zbliżającej się niedalekiej przyszłości?

Technicznie jak na dark ambient dosyć bogato prezentują się aranżację: ładne elektroniczne smyki, częste zmiany rytmów, orientalne melodie, niskie tony, rasowe mroczne dudnienia... Każdy z dziewięciu utworów opowiada inną historię, dzięki temu nie ma czasu na nudę i z każdym kolejnym przesłuchaniem odkrywa się kolejne podkłady dźwięków. Zastanawiam się czy to wina braku promieni słonecznych, czy jest to moje zwyrodnienie że w każdej płycie się tego doszukuje, gdyż ja odebrałem ”Orbis Terrarum Requiem” jako materiał bardzo smutny i przygnębiający.

Dla fanów gatunku to smakowity kąsek, inni pewnie i tak pewnie sobie odpuszczą. W moim odtwarzaczu, wieczorem gości w ostatnim czasie bardzo często. Jedna z najmocniejszych pozycji z katalogu Zoharum. Warto!

Ocena:
8/10

Lista utworów:
01. Attic-An Introduction (4:55)
02. Hypogeum Dweller (8:48)
03. Vierte Ritter (3:42)
04. Sealed Writings (6:48)
05. Wandering Gnome (4:11)
06. Orbis Terrarum Requiem (11:46)
07. Autumnal Asperges (7:22)
08. ... of Ancient Galleries (7:50)
09. Outro (1:05)

www.myspace.com/inscissors
www.zoharum.com

Komentarzy: 0 08.01.10 - 22:52

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture