Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Ad Ombra - Magna Charta Illusorum (2009)

Ad Ombra "Magna Charta Illusorum"
Wydawca: Rage in Eden [rage66]
Rok wydania: 2009
Nośnik: CD (digipack)

Na początku zacznę od opakowania. Za cały jego wygląd odpowiada niejaki Maximilian Lupu i musze przyznać ze odwalił on kawał porządnej roboty. Digipack jego autorstwa jest według mnie jednym z najładniejszych które ukazały się do tej pory nakładem Rage In Eden.

Ad Ombra to projekt George D. Stanciulescu pochodzącego z Rumunii i jest to jego już drugie wydawnictwo. Wcześniej w 2008 roku ukazał się (również w Rage In Eden) debiutancki album pt. "Rites of Genesis (equinox tremendum)".

”Magna Charta Illusorum" to ciekawa mieszanka industrialu, neoklasyki która jest wyraźnie zakorzeniona w duchu muzyki klasycznej. Całość trwa trzy kwadranse i musze przyznać ze sporo się na niej dzieje: bombastyczne orkiestralne motywy, szczątkowa elektronika, zmiany rytmów i nastroi. Do tego mamy świetne szkolne żeńskie i męskie wokale. Naprawdę nie sposób jest się nudzić, choć gdzieś tak do połowy płyty wydaje mi się ze jest ona nieco przekombinowana. Jak dla mnie jest tego za dużo i trudno jest mi się skupić. Tak od siódmego utworu zaczyna być nieco spokojniej, co nie znaczy że łatwiej. Szczególnie spodobał mi się najdłuższy dziewiąty kawałek "Heritages de l'Angloisse" z fajnie wplecioną elektroniką - udany eksperyment i brawa za odwagę.

Klimatu ”Magna Charta Illusorum" również nie można odmówić – dramatyczna, podniosła atmosfera trwa od pierwszych do ostatnich sekund. Warto wspomnieć o gościnie występujących wokalistach: Alexandra Damian (mezzo-soprano), Ilinca Olteanu (soprano) i Andrei Apostol (tenor). Bez nich muzyka Stanciulescu straciłaby na sile rażenia. Fanom dokonań Elend, Devil Doll czy choćby Chaostar myślę że płyta powinna przypaść do gustu.

Ocena:
7/10

Lista utworów:
1. Templum Stygialis
2. Disquiet Opera
3. M'illumino Di Sangue
4. ..A Coeur Posthume
5. Uranogeea
6. Mimes Of The Occult
7. Desdichado Tango
8. Epiphany
9. Heritages De L'Angoisse
10. Ferlyse
11. To End
12. Worldiscence

www.myspace.com/adombra
www.waroffice.org

Komentarzy: 0 27.01.10 - 18:08

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture