Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: Sect - Imperative (2009)

Sect - "Imperative"
Wydawca: Rage in Eden [rage69]
Rok wydania: 2009
Nośnik: CD (digipack)

Drugi album to już nie ją przelewki. Zazwyczaj właśnie drugi krążek pokazuje prawdziwy potencjał i utwierdza słuchacza w przekonaniu że warto obdarzyć zaufaniem daną nazwę. Ja niestety debiutanckiej płyty Łukasza Maja nie słyszałem, ale postaram się w najbliższym czasie to uczynić. Tym bardziej że w ostatnich kilku miesiącach wojenne rytmy rzadko goszczą w moim odtwarzaczu. Głównie chyba z powodu słabej kondycji wielu jakże znakomitych niegdyś, moich ulubionych projektów (ale o tym później).

"Imperative" powinien być wydany pod szyldem War Office Propaganda a nie Rage In Eden. Gdy takie dźwięki słyszę z głośników tęsknię za dawną nazwą. Myślę że te album powinien zadowolić wielu fanów bombastycznych, militarnych dźwięków. Ja najbardziej lubię w nim subtelne wyważenie nastrojów: gdy piekielnie wyraźnie zaznaczone marszowe rytmy tworzą klimat grozy i mocno wyczuwalnej agresji by za chwilę neoklasyczno-symfoniczne melodie wprowadziły nieco melancholii i jakże podskórnie potrzebnego patosu. Bardzo fajnie zaaranżowane są neoklasycznie orkiestralne wstawki, z tym że niektórych może razić ich nieco syntetyczne (komputerowe) brzmienie. Ten element należałoby poprawić. Do reszty w sumie nie ma się do czego przyczepić: klasyczny martial/orkiestral w więcej niż przyzwoitym wydaniu to rzadkość na polskiej ziemi. Dlatego tym bardziej trzeba posłuchać! Dla tych którzy lubują się w dokonaniach A Challenge Of Honour, Pradella Avant czy też Arditi to powinni się nim zainteresować. Na koniec chcę dodać że bardzo podoba mi się stylowo zaprojektowany digipack. Kolejna dobra robota Michała Karcza!

Ocena:
7/10

Lista utworów:
1. Imperative
2. Truth For Masses
3. Doom
4. The Wish
5. After The Sunset Before The Dawn
6. Grotesque
7. Phantasmagoria
8.Dancing With Snakes
9.Modern Slavery
10. Dusk II
11. End Times Prophecy

www.waroffice.org
www.rageineden.org
www.myspace.com/rageinedenrecords
www.myspace.com/sectsound

Komentarzy: 0 27.04.10 - 21:57

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture