Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Job Karma - Punkt (2010)

Job Karma – Punkt
Wydawca: Obuh Records [obuh 026]
Rok wydania: 2010
Nośnik: CD (digipack)

Jak sobie dobrze ostatnio policzyłem to kibicuje już Job Karmie od prawie 10 lat. Szmat czasu, ale pokładane w niej nadzieje zawsze były potwierdzane jakże wysoką jakością. Trochę obawiałem się nowego krążka gdyż poprzedni album ustawił bardzo wysoko poprzeczkę. Na początku zaskoczenie – wydawca. Kilka miesięcy temu widziałem zapowiedzi ”Punktu” gdzie widniało logo włoskiej oficyny Ars Benevola Mater, nakład miał mieć formę tradycyjnej płyty CD oraz płyty winylowej. Tymczasem wydawcą okazał się Wojcek Czerń i Jego legendarny już label OBUH Records. Edytorsko digipack prezentuje się bez zarzutu: zdobią go grafiki Arkadiusza Bagińskiego które stały się już znakiem rozpoznawalnym wrocławian.

Dla mnie najnowszy album Job Karmy stanowi najbardziej dostępny i wpadający w ucho z dotychczasowego dorobku. Czy to zarzut? Absolutnie nie, te dźwięki po prostu wchodzą w głowę od pierwszych minut. Nie wiem czy ”klasyk polskiej sceny postindustrialnej” to właściwe określenie dla dokonań wrocławian. Tym albumem Job Karma zwyczajnie ugruntowała swoją wysoką pozycje i jestem pewien że poszerzy grono wiernych słuchaczy.

Wydaje mi się że nie ma sensu rozwodzić się nad każdym utworem z osobna. Trzeba to chłonąc jako całość: niezwykle melodyjną, wciągającą i potrafiącą zaskoczyć. Ja najbardziej lubię w niej te niepowtarzalne podskórne uczucie niepokoju, wyraźnie zaznaczam że jest ono bardzo odprężające. Ogromnym również plusem płyty jest wyraźnie zaznaczona rytmiczność i różnorodność poszczególnych utworów, także nie sposób jest się nudzić. Panowie posiedli umiejętność mieszania różnych stylistyk: od dark ambientowych, oszczędnych plam, zgrabnie przechodząc w mocniejsze, bardziej rozbudowane industrialne rytmy do melodyjnych wpadających w ucho melodii i bitów. Czy muszę Was jeszcze zachęcać do zakupu?

Nie będę się już więcej rozpisywał, na zakończenie dodam jedynie tylko, że "Punkt" to bezwzględny obowiązek i mus dla każdego dotychczasowego fana. Innym również polecam. Zakładając słuchawki na uszy, szykujcie się na duże wrażenia. Jeśli szukacie w muzyce oderwania się od szarej codzienności, to szczerze polecam ten krążek. Job Karma nadal utrzymuje wysoki poziom, dla wielu nigdy nie będzie on dostępny!

Ocena:
9/10

Lista utworów:
1. RAF
2. Brain's Processing
3. HydroxizinumCity 2
4. Hel
5.You are the Key
6. Gustav's Dream
7. TerrorVizja
8. Brontë

www.jobkarma.pl
www.myspace.com/jobkarma
www.obuh.com

Komentarzy: 0 21.05.10 - 00:32

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture