Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Paranoia Inducta - Pia Fraus (Lux Mundi Act II) (2008)

Paranoia Inducta – Pia Fraus (Lux Mundi Act II)
Wydawca: Beast Of Prey [BOP 5.8]
Rok wydania: 2008
Nośnik: CD (wydanie nietypowe)

Gdy słuchałem pierwszej, bardzo dobrej zresztą części trylogii Lux Mundi „Gloria Laus” zarzekałem się że jeśli dwójka będzie miała podobny charakter to spisze ją na straty. Podświadomie oczekiwałem mocno hałaśliwego i kąśliwego materiału. Tymczasem autor A. Destroyer ni jak nie spełnił moich oczekiwań i stworzył album bardzo podobny. Nawet gości zaprosił tych samych – eLL z nieodżałowanego projektu Sui Generis Umbra i Roberta Marciniaka z Rukkanor/Rage In Eden Records.
Właściwie już po pierwszych minutach w towarzystwie „Pia Fraus” byłem pewne że będę musiał zweryfikować swoje wcześniejsze postanowienia. Druga cześć trylogii to kolor czerwony i została ona dedykowana wszystkim ofiarom którzy zginęli i byli szykanowani z rąk kardynalskich.
Mamy tutaj swoistą muzyczną kontynuacje pierwszej części. Destroyer ponownie udowadnia niedowiarkom że ma ogromny potencjał w kreowaniu dusznych, dark ambientowych, niezwykle klimatycznych struktur. Trudno jest się do czegoś przyczepić. Świetnie dobrane sample – odgłosy ptaków, śpiewy, tajemnicze odgłosy (śmierci?) oraz niezwykle trafnie wzbogacające industrialne elementy. eLL tradycyjnie „zawyła” w swoim stylu doskonale potęgując jakże specyficzną, trupią atmosferę. W zasadzie to nie ma sensu więcej się rozwodzić. Paranoi Inducta to jeden z moich murowanych faworytów z katalogu labelu z Grudziądza i mam wrażenie że tak już pozostanie. Jeśli ktoś zabierze się za kolejną filmową adaptację kultowej książki "Imię róży" Umberto Eco to ścieżkę dźwiękową ma już praktycznie gotową.
Jeśli w trzeciej części ”Lux Mundi” ponownie gościnie pojawi się eLL I Robert Marciniak ja już zacieram ręce z radości. „Pia Fraus” - satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy? Ale o to musicie zapytać już Infamisa ;-). Limit tylko 444 sztuk, także warto się pospieszyć z zakupem.

Ocena:
8,5/10

Lista utworów:
1. Pia Fraus
2. Peccatum Mortale
3. Malleus Maleficarum
4. Caritas Et Pax
5. Mysterium Magnum
6. Vox Mortis
7. Anima Damnata
8. Limbus Fatuorum

www.beastofprey.com
www.myspace.com/beastofpreycom
www.paranoia-inducta.com
www.myspace.com/paranoiainducta
www.myspace.com/adestroyer

Komentarzy: 0 11.06.10 - 01:20

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture