Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Simulacra - There is a fountain filled with blood (2010)

Simulacra – There is a fountain filled with blood
Wydawca: No Angels Prod/Consouling Souls (NAP-CD 012)
Rok wydania: 2010
Nośnik: CD

Muszę przyznać że czekałem na pierwszy pełny album Simulacry z ogromnym zaciekawieniem. Pierwsze oficjalne wydawnictwo Miguel’a Boriau z 2008 roku zatytułowane ”Somewhere... inside a void” zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie (patrz recenzja na DarkNation).
Tym razem Miguel przygotował 5 premierowych kompozycji, utrzymanych w konwencji utworu z wymienianego już wcześniej mini cd-era. Słuchaczom którym spodoba się owe wydawnictwo, pełny album wpadnie w ucho od samego początku. Belgijski muzyk nadal podąża ścieżką minimalistycznego dark ambientu. Trzeba przyznać że na tym polu odznacza się niebywałym umiejętnościami. Nie szukajcie w tym albumie oryginalności. Jest sugestywny, dobrze budowany powolny minimalistyczny klimat i w tym tkwi jego siła. Trzeba zamknąć oczy i dać się zawładnąć muzyce. Nie są to rejony zbyt bezpieczne: zimne, wspaniale przepełnione odhumanizowanym nastrojem, samotnością, wszędobylskim strachem. Jest to muzyka dla ponurych marzycieli którzy snują trudne wizje czegoś niezidentyfikowanego i jakże nieuchronnego. Gdzie nie ma ucieczki i śmierć jest odczuwalna na wyciągnięcie ręki. Wizja miejsca do którego każdy z nas trafi u schyłku życia?! Dla mnie takie muzyczne nastroje niezwykle mnie przyciągają ale nie zdziwię się jeśli znajdą się osoby których te dźwięki mocno zniechęcą. Dla fanów gatunku pozycja godna uwagi.
Na koniec o wydaniu: płyta wydana nietypowo – tłoczony CD zapięty na mocowaniu z tworzywa sztucznego, wewnątrz kartonowego, drukowanego, składanego opakowania, limit 500 kopii. Muszę przyznać że ładnie to wygląda. Najlepsze dotąd wydawnictwo tarnobrzeskiej No Angels Prod.!

Ocena:
8/10

Lista utworów:
1. Unsullied By The Touch Of Time
2. There Is a Fountain Filled With Blood
3. In Solitary Confinement
4. I Have No Blood | I Have No Heart
5. Above Me Only a Shimmering Light

www.no.angels.glt.pl
www.consouling.be
www.myspace.com/noangelsprod
www.myspace.com/consoulingsounds
www.myspace.com/simulacravoid

Komentarzy: 0 25.07.10 - 01:17

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture