Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Synapsis - Materia (2010)

SYNAPSIS - "Materia"
Wydawca: Zoharum (IYHHH 002)
Rok wydania: 2010
Nośnik: CD (digipack)

Synapsis powstał w 2009 roku z inicjatywy Dawida Chrapli znanego z projektu Nojsens, Hated Bruit Kollektiv i Andrzeja Turziaka tworzącego Multipoint Injector, Wulgatę czy Penemue. Debiutancki krążek „Materia” wpisuje się w twórczość obu panów, choć wyraźniej jest mu bliżej do projektów Andrzeja Turziaka. Mam tu na myśli szczególnie Multipoint Injector.

Muzyka jest mocna osadzona w nurcie eksperymentalnego industrialu. Dźwięki wyjęte wprost z przemysłowych fabryk, kojarzące się z krajobrazem Górnego Śląska tworzą klimat industrialnej apokalipsy. Jest dosyć ponuro i tajemniczo, choć czuć że cała maszyneria pracuje dobrze bez niepotrzebnych awarii. Spośród hałasu wyłaniają się różnego rodzaju odgłosy - echa, szmery, świdrowania, warkoty i piski które wyraźnie wskazują „życie” tych maszyn. Sporo tego znajdziecie na „Materii” co tylko dodaje jej smaczku i dodaje trochę klimatu wyjętego wprost z mrocznych ambientowych płyt. Dzięki temu muzyka nie posiada zbyt brutalnego charakteru i nie jest przeraźliwie trudna w odbiorze.

Słychać jest wyraźnie że Dawid i Andrzej wiedzą na co szczególnie zwrócić uwagę by całość buczała tak jak należy. Także, moim zdaniem efekt kolaboracji należy uznać za udany. Norma dzienna w fabryce została wykonana, ale do rekordowych wyników kolegów z sąsiadującej hali jeszcze trochę im brakuje. Mimo wszystko można dać im szanse.

Zoharum wydało „Materie” w nowej serii – IYHHH. Gdzie płyty wydawane są na CD, opakowane w ekopack, w formacie zbliżonym do wymiarów karty okolicznościowej z dołączoną do niej pocztówką. Całość ręcznie numerowana w ilości 444 sztuk. Kto jest chętny, musi się pospieszyć!

Ocena:
7/10

Lista utworów:
01. Parszywieje
02. Materia
03. Opór materii
04. Officina fearria
05. Struktury
06. Ghost in the machine
07. Korozja

www.myspace.com/synapsis7375
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum

Komentarzy: 0 11.01.11 - 16:29

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture