Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Troum - Autopoisies/Nahtscato (2010)

TROUM - Autopoisies/Nahtscato
Wydawca: Zoharum [ZOHAR 012-2]
Rok wydania: 2010
Nośnik: CD (digipack)

Tym którzy gustują w mrocznej, eksperymentalnej elektronice nazwa Troum kojarzy się bezwzględnie z wysoką jakością i tym razem nie może być inaczej. Prężnie działająca, rodzima oficyna Zoharum postanowiła wznowić ich dwa winylowe materiały, dzisiaj już oczywiście niedostępne. Pierwszy "Autopoiesis" ukazał się nakładem włoskiej wytwórni Small Voices w nakładzie 585 egz. Natomiast ”Nahtscato” – 12” czerwony winyl pochodzi z 2005 (wytwórnia Paranoise Records). Zoharum całość poddała zremesterowaniu i na koniec dodano dwa bonusowe utwory.

Dobrze się stało że te materiały ponownie się ukazały. Niemcy prezentują na nich bardzo wysoki poziom. Bardzo lubię u niech te kolażowe, senne nastroje i jakże dobitnie odczuwalną tutaj atmosferę. Jeśli macie problemy z zaśnięciem (bo ja mam) to sięgnijcie po ten album. Gęsta, mroczna muzyka we wspaniale podskórnie odczuwalnymi emocjami, czasami mocno intensywnymi doskonale pasuje do mojej seledynowej sypialni i pościeli w kolorowe groszki. Podczas odsłuchów warto mieć włączone delikatne światło by zapatrzeć się w bliżej nieokreślone miejsce i tylko czekać aż w głowie zaczną się kłębić kolejne często trudne myśli i wizje. Troum mocno przeinacza świat w taki, jaki my go najczęściej nie widzimy i w tym tkwi jego główna siła. Trudno jest opisać co tutaj tak naprawdę się dzieję, to trzeba spróbować samemu. Jeśli szukacie niebanalnej i wymagającej muzyki do poduszki to sięgnijcie po ”Autopoisies/Nahtscato”. Dla ”wiecznie niewyspanych” i fanów Troum smakowity kąsek.

Całość wydano w ekskluzywnym 3-panelowym digipacku, w obowiązkowej nowej szacie graficznej. Autorem projektu graficznego jest Radosław Kamiński (znany z projektu Ab Intra).

Ocena:
8/10

Lista utworów:
Autopoiesis LP
1. Autopoiesis Pt.1 (4:47)
2. Autopoiesis Pt.2 (13:35)
3. Autopoiesis Pt.3 (11:21)
4. Autopoiesis Pt.4 (6:55)
Nahtscato 12"
5. O Choros Ton Epithymion (6:27)
6. Tsal (8:03)
7. Nahtscato (12:40)
Bonus Tracks
8. Autopoiesis Pt.4 (Different Version) (7:03)
9. Bale Caps (8:09)

www.troum.com
www.myspace.com/troum
www.zoharum.com

Komentarzy: 0 17.03.11 - 16:09

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture