Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

remik :: Prurient - The History Of Aids (2002)

Prurient - The History Of Aids
Wytwórnia: Armageddon Label
Format: CD, Album, Limited Edition
Kraj: USA
Rok wydania: 2002


RYLCEM PO SZKLE

Pierwsze moje podejście do tego materiału było nieudane, ale za drugim razem poszło już o wiele lepiej. Na tyle dobrze, że poważnie zadumałem się nad tym, co usłyszałem.

Brutalne drapanie rylcem czy też zardzewiałym cyrklem po szkle-oto, do czego można porównać dźwięki wydobywane z elektronicznej maszynerii przez pana Lubieżnego na albumie o jakże "medialnym" tytule "The History Of AIDS". I tak przez przeszło 40 minut w różnych tonacjach. No właśnie! Okazuje się, że to drapanie może przybierać rozmaite tonacje! Lubieżny coś tam przy tej okazji wykrzykuje, ale absolutnie nie da rady zrozumieć ani jednego słowa. Ściana przesterów jest za ostra. Czy to jest jeszcze muzyka? Ciężko powiedzieć. To raczej jakiś makabryczny soniczny eksperyment na zdrowym rozsądku. Czy to jest harsh-noise? Na pewno w pewnym sensie tak tyle, że jest to jego najbardziej skrajna, amerykańska odmiana. Ja bym to nazwał calipers-harsh. Rylec rżnie szkło i nerwy odbiorcy a od czasu do czasu wchodzą nieludzkie feedbacki, które mogą załatwić najbardziej odpornego słuchacza.

Tak wygląda gatunek power electronics w dzisiejszych czasach. Przy czymś takim dzikie wrzaski Bennetta z Whitehouse czy tez Tomkinsa z Sutcliffe Jugend jawią się jako całkiem znośne. Przynajmniej można zrozumieć, co oni "śpiewają", (choć z pewnym trudem). Nie przypuszczałem, że Prurient jest taki ostry. Mimo, że nie będzie on na pewno moim ulubionym artystą warto się było jednak na chwilę zatrzymać przy tym nieludzkim rumorze. Trochę to podobne do innego amerykańskiego projektu PE Cathode Terror Secretion, ale CTC to amatorszczyzna przy Pruriencie. Zarówno Halflings jak i Cathode Terror Secretion mogą Prurientowi co najwyżej buty czyścić. Prurient jest zawodowcem. Jego elektroniczny cyrkiel jest najostrzejszy. To jest drastyczna anty-muza z prawdziwego zdarzenia. Rzut oka na tytuły: ciernie, zawroty głowy, halucynacje. Zgadza się. Mniej więcej tak się można poczuć po wysłuchaniu całości.Połowa utworów na tej płycie nie przekracza minuty. Czasem jest to wręcz 20 sekund. Ciężko to nazwać piosenką. To raczej krótkie reminiscencje szaleńca i ukłon w stronę estetyki noise ( np. japoński Hanatarash grał równie krótkie kawałki).

"The History Of Aids" to cyrkiel wbity prosto w mózg odbiorcy. Kto przeżyje będzie słuchał Lubieżnego dalej bo to fachowiec-radykał najwyższej światowej klasy. Wtedy można już dotrzeć do bardziej cywilizowanej wersji Prurienta i poznać naprawdę wartościowe płyty, w których jest już nawet melodia takie jak "And Still, Wanting" albo "Cocaine Death". Najpierw jednak trzeba wytrzymać "The History..." a informuję, że jest to zadanie tylko dla najtwardszych zawodników.

Płyta ma dwa wydania. Po raz pierwszy ukazała się w 2002 a w 2010 Prurient wznowił ją we własnej stajni, czyli Hospital Productions

Tracklist:
1 Precious Love 7:34
2 Thorns 0:59
3 Worries 0:26
4 Surrender 0:20
5 Dizziness 0:46
6 Hallucination 5:24
7 Vertigo 5:11
8 Bittersweet 6:50
9 Shawl 0:55
10 Garden 0:48
11 Spinning Wheel 1:01
12 Nourish 1:08
13 Trap 0:30
14 Wine 3:14
15 Secret 9:53

Komentarzy: 0 12.05.11 - 22:51

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture