Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Hati - Die Mechanik, Die! (2008)

HATI "Die Mechanik, Die!"
Wydawca: Beast Of Prey [bop 5.7]
Rok wydania: 2008
Nośnik: CD (digipack)

Dosyć długo odkładałem napisanie tej recenzji, w sumie to sam nie wiem dlaczego. Album od momentu gdy go otrzymałem dosyć często gości w moim odtwarzaczu i od samego początku bardzo przypadł mi do gustu.

Właściwie toruńską grupę Hati nie trzeba szerzej przedstawiać. Znakomite, liczne koncerty poza granicami kraju, świetnie przyjęte wszystkie płyty, uznanie wśród oficjalnych szeroko dostępnych mediów – dużo by jeszcze wymieniać…

Tym razem muzycy zawitali do Beast Of Prey i dużym zaskoczeniem dla mnie jest tak estetyczne wydanie jakim jest digipack. Infi nie raz zaskakiwał wyobraźnią a w przypadku „Die Mechanik, Die!" miał ogromne pole do popisu a tu nic. Szok! ;-)

Duet z Torunia nagrał chyba najmroczniejszy (czytaj dark ambientowy) album w swojej karierze. Płytę wypełnia ponad 45 minutowa sesja zarejestrowana podczas występu w gdańskim "Mechanik'u". Kurde, naprawdę czapka czasami leci z głowy jak słyszy się jak panowie grają na żywo. Album jest bardzo bogato zaaranżowany. Charakterystyczny trance-gong-drone został dopieszczony mroczną elektroniką. Oczywiście doskonale słychać że to nadal gra Hati: nietypowe stalowe oraz tradycyjne akustyczne instrumenty, gongi, dzwonki, tuby i bóg wie co jeszcze. Całość okraszono delikatnym dark ambientwym sosem w efekcie muzyka nabrała nowego spojrzenia i smakuje nad wyraz wybornie. Niektórym może się wydawać ze w tak bogatej do zagrania muzyce czasem zwyczajnie może coś muzykom nie wyjść ale tutaj absolutnie wrażenie jest przeciwnie. Cała maszyneria działa jak należy, nie słychać niepotrzebnych zwarć, załamań kolejnych zębów z kół zębatych choć tytuł albumu jest wymowny - "Die Mechanik, Die!" .

Na koniec dodam iż jest to album który po prostu trzeba mieć. Jedna z najmocniejszych płyt w katalogu Beast Of Prey. Rekomendacja.

Ocena:
9/10

Lista utworów:
1. Die Mechanik I 8:25
2. Die Mechanik II 6:11
3. Die Mechanik III 9:19
4. Die Mechanik IV 8:14
5. Die Mechanik V 5:18
6. Die Mechanik VI 9:04

www.beastofprey.com
www.myspace.com/beastofpreycom
www.myspace.com/hatitah

Komentarzy: 0 11.07.11 - 15:36

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture