Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: V/A - From Earth To Sirius (2011)

V/A – From Earth To Sirius
Wydawca: Zoharum [ZOHAR 020-2]
Rok wydania: 2011
Nośnik: 2CD (digipack)

Gdy pojawiła się zapowiedź “From Earth To Sirius” to byłem wręcz podekscytowany. Bo i temat zacny, skład również obiecujący no i wreszcie rodzimy wydawca. Jestem fanem polskiej sceny, uważam ją za niezwykle silną czego niniejsza kompilacja jest doskonałym dowodem, a to przecież nie wyjątek. Polskie wytwórnie wydają muzykę na światowym poziomie i trzeba się do tego przyzwyczaić i przestać wiecznie narzekać.

„Kompilacja „From Earth to Sirius”, jest dedykowana R. A. Wilsonowi – jednemu z największych naukowych filozofów przełomu wieku – mądremu, przenikliwemu, pełnemu poczucia humoru i optymizmu człowiekowi, to próba reinterpretacji mitu znanego człowiekowi od tysiącleci.” - tyle od wydawcy.

Trzeba przyznać ze pomysł znakomity ale nie tylko wytwórnia (Zoharum) stanęła na wysokości zadania ale również projekty które wzięły w niej udział. Składak zawiera dwie płyty: Sirius A i Sirius B. W sumie 20 utworów a wśród nich takie marki jak np.: mistrz Nordvargr, Atomine Elektrine, belgijski Hybryds, Rapoon, Ah Cama-Sotz, klasycznie kosmiczny S.E.T.I. czy też coraz bardziej popularny niemiecki Phelios. A z naszego podwórka są moi ulubieńcy czyli legnicki Christblood i Marchoff wraz Different State. Nie będę się rozwodził o każdym utworze z osobna, ja odbieram ten składak jako całość. Patrząc na nazwy można odnieść wrażenie dużego rozstrzału stylistycznego ale nic bardziej mylnego. Wszyscy wpasowali się w kosmiczne ramy oferując mroczne ambienty, analogową elektronikę czasem zahaczając o rytuał i ezoteryke. Fajnie jest posłuchać jak wielowymiarowym pojęciem dla różnych artystów może być kosmos.

Na „From Earth To Sirius” zaskoczyli mniej znani, dopasowując się do bardziej uznanych kolegów. Świetnie słucha się nowego kosmicznego wcielenia Infamisa czyli Electric Uranus. Nie ustępuje mu kolega z „Voices of the Cosmos” czyli Rafała Iwański i jego nowy projekt pod nazwą X-naVI:et. Z niecierpliwością czekam na drugą część edukacyjno-artystycznej kolaboracji. Zaskakuje kolejny rodak – Piotr Różycki i jego Apocaliptic Visions. Tutaj fajny nieco filmowy klimacik, czekam na więcej. Zenial pojechał tym razem z mniej hałaśliwym fajnym kawałkiem. Ciekawy jest tez nieco militarny utwór Therion Trismegistos za którym kryje się Rafał Kosela, autor znakomitej grafiki zdobiącej front digipacku.

Tyle w telegraficznym skrócie. Oczywiście jak to bywa na składakach zdarzają czasem słabsze momenty ale nie rzutują one ocenę całości. Zawsze lubiłem kosmiczne podejście do dark ambientu i tutaj nie jest inaczej. Warto zakupić i wspierać rodzimą scenę tak dobrze tutaj reprezentowaną. Posłuchajcie i wybierzcie swoich faworytów. Jest z czego wybierać!

Ocena:
8,5/10

Lista utworów:
CD1
1. S.E.T.I. - Dogon Visitors
2. DIFFERENT STATE - The lesson
3. APOCALYPTIC VISIONS - Kontakt
4. EXPO '70 - A1V
5. NORDVARGR - Fallen Star
6. RAPOON - Human Energy Field
7.PHELIOS - Nebular Katharsis
8. ZENIAL - invasion from sirus b
9. ELECTRIC URANUS - White Dwarf.B
10. ATOMINE ELEKTRINE - Energy Net 3
11. X-naVI:et - Silver Star
12. KIA KARMA - Opozycja Saturna

CD2
1. HYBRYDS - Darkmindscape
2. OUROBOROS - Psalmum
3. AH CAMA-SOTZ - Ezekiel
4. EMME YA - Entrance to the flame of sirius
5. CHRISTBLOOD - Simia Dei
6. UNKNOWN CALLER - Transmission F
7. KALLEE - Sabbah & 23 Hashisheen
8. THERION TRISMEGISTOS - Towards...

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 01.11.11 - 03:40

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture