Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

remik :: Slogun - We Human Animal (2011)

Slogun - We Human Animal
Label: Circle Of Shit
Format: CD, Album, Limited Edition
Country: US
Released: Feb 2011


LUDZKIE ZWIERZĘTA

Nie bądź zdziwiony brzydotą tego świata. Jesteś tym, kim jesteś- ludzkim gó...em. Tylko i wyłącznie jesteś ludzkim gó...em. Jesteśmy ludzkimi zwierzętami. Niczym więcej tylko zwierzętami. Śmieci! Zwierzęta!

To fragment mojego wolnego (i nieudolnego) tłumaczenia finałowej sekwencji najnowszej płyty Sloguna. Jak dla mnie to jedna z płyt roku i najlepsza płyta jaką wydał Slogun. John Balistreri vel Slogun (nazwa projektu zapożyczona z piosenki legendarnych pionierów industrialu SPK) działa już dość długo a swoją muzyczną edukację przeszedł u wujka Solotroffa (Intrinsic Action, BLOODYMINDED). Nagrywał w tak "popularnych" wytwórniach jak Slaughter Productions ( szef- śp. Corbelii z Atrax Morgue), BloodLust! czy Dead Factory po czym wziął się za własną wytwórnię o wdzięcznej nazwie Circle Of Shit. Ciekawa jest strona internetowa artysty gdzie reklamuje swój styl jak True Crime Electronics. To by się zgadzało, że jest to styl kryminalny, bo w początkowym okresie działalności Johnny poświęcił się tak popularnej w postindustrialnym podziemiu modzie na seryjnych zabójców, co widać zarówno na okładkach jak i tytułach wczesnych płyt (The Will To Kill, Hunting Humans, The Glory Of Murder, Chronicie Of Serial Murder itd.). Również na stronie internetowej mamy zakładkę gdzie można zapoznać się z dokonaniami gości, którzy załatwili minimum dwie osoby, czym zasłużyli sobie na miano zabójców seryjnych. Oprawa graficzna strony internetowej Sloguna jest bardzo profesjonalna co przypomina, że artysta w wolnych chwilach zajmuje się graffiti.

A teraz do rzeczy. "We Human Animal" to wielki manifest mizantropii i delikatnie rzecz ujmując marnej kondycji moralnej gatunku homo sapiens. Balistreri wytyka w każdej kolejnej piosence wady ludzkości. Oszukujemy, kłamiemy, jesteśmy okrutni, w końcu zabijamy. W sensie czysto muzycznym ten album odzwierciedla moim zdaniem pewną ogólną ewolucję, jaką przechodzą radykałowie z kręgu power electronics a mianowicie fakt, że "na starość" wchodzą w ambient. Tyle, że jest to dość ciężki ambient. Głuche dudnienia, piski, skrzypienie nienaoliwionych drzwi i przede wszystkim donośne darcie mordy. Podobny ambient zaserwował np. Sutcliffe Jugend na "This Is The Truth" (bez darcia mordy). "We Human Animal" to klasyka, na której można usłyszeć echa wszystkich najważniejszych dokonań PE w historii gatunku, że wspomnę tylko "Twice Is Not Enough" Whitehouse'u. Muzyka sączy się powolnym strumieniem, w głowie huczy a w tle mamy coś w rodzaju imitacji perkusji, co nadaje jej posępny industrialny rytm. Slogun wrzeszczy, jego słowa odbijają się echem a koneserzy gatunku osiągają pełną satysfakcję (spokojnie- nie seksualną...).Wielka płyta wielkiego artysty i ważna rzecz- teksty Sloguna. To wcale nie są prymitywne kwestie, że ktoś kogoś załatwił, urwał mu łeb albo dźgnął nożem kilkadziesiąt razy. Owszem lecą bluzgi, ale to jest poezja. Twarda, bezlitosna, ale jednak poezja. Warto rzucić okiem na teksty Sloguna umieszczone na jego stronie internetowej. I ostatni kawałek zatytułowany po prostu "jesteśmy". Masz rację, co do mnie. Na swój własny sposób tez jestem gó...nem. Masz cholerną rację, co do mnie- mam to w du...ie. I nie cierpię powiedzenia, że świat jest taki jaki być powinien. Każdego dnia wszyscy oszukują, zdradzają i kłamią. Każdego jeba...go dnia oskarżasz zazdrościsz i atakujesz innych. My wszyscy jesteśmy zwierzętami. Tylko zwierzętami polującymi na siebie nawzajem.
Amen.

Tracklist:
1 We Hate 6:17
2 We Cheat 3:03
3 We Lie 2:45
4 We Accuse 5:12
5 We Betray 3:46
6 We Envy 2:59
7 We Justify 4:18
8 We Hurt 3:55
9 We Attack 4:35
10 We Crush 4:28
11 We Destroy 4:36
12 We Bury 4:11
13 We Are 6:35

www.slogun.com

Komentarzy: 0 30.12.11 - 17:44

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture