Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9790
Rozpoczętych wątków : 6158
Odpowiedzi : 24038
Wspieramy

Tomasz :: Aendlex - Pre Rup Stairs (2012)

Aendlex - Pre Rup Stairs
Wydawca: Bunkier Productions [BXVII]
Rok wydania: 2012
Nośnik: CDR

Kolejnym, drugim wydawnictwem po kilku letniej przerwie w działalności wrocławskiego Bunkra jest krążek jednoosobowego włoskiego projektu Aendlex pt. „Pre Rup Stairs”. Pierwsze wrażenie to fajne wydanie - rozkładany biało-szary kartonik, klimatyczne grafiki i oczywiście całość profesjonalnie wykonana i wydrukowana.
Muzyka którą prezentuje Alex twórca Aendlex dosyć dobrze współgra z katalogiem wydawniczym wrocławskiej oficyny. Nazwa labelu kojarzy się dosyć jednoznacznie to ja bardziej myślę tutaj o akustycznym, folkowym graniu. Oczywiście „Pre Rup Stairs” nie jest łatwo jednoznacznie zaszufladkować . Choć w sumie muzyka nie jest zbyt skomplikowana: gitara akustyczna, wokal i śladowe ilości elektroniki jednak Włochowi udało się w zupełności stworzyć odpowiedni klimat. Mamy tutaj aż szesnaście w większości krótkich i podobnych do siebie piosenek ale ja przy nich się nie wynudziłem. Głownie dlatego ze mamy tutaj różne zmienne nastroje. Niby jest to czasem takie granie od niechcenia, niechlujne ale to tylko pozory. Bo klimacik jest fajny: pokręcony, mroczny ale również czasem uduchowiony i melancholijny. Dużo ciekawie opowiedzianych historii w nieco zamglonym klimacie słucha się z przyjemnością . Nie jest to album szczególnie wybitny, ale zdecydowanie zasługuje na Waszą uwagę. Sam autor poleca odsłuch w towarzystw butelki czegoś mocnego także myślę że wielbicielom napojów wysoko procentowych i fanom neo folku „Pre Rup Stairs” powinna przypaść do gustu. Gościnnie na płycie pojawił się wokalista Division S, pewnie dla niektórych z Was będzie to dodatkowa zachęta by sięgnąć po to wydawnictwo.

Ocena:
7/10

Lista utworów:
1. Someone Else's Memories
2. Sunshine
3. Repent Before
4. Walking Words
5. Highest Law
6. Back in Time
7. Distorted Perception
8. Seagulls at Down
9. Question of Mankind
10. Railway to Life
11. Pamphlet
12. Mezcal
13. French Vision
14. Raving Up Blues
15. Third Eye Opening
16. Shiva und Shanti

www.bunkierproductions.com
www.myspace.com/aendlex

Komentarzy: 0 02.04.12 - 16:48

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture