Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9790
Rozpoczętych wątków : 6158
Odpowiedzi : 24038
Wspieramy

Tomasz :: 7JK - Anthems Flesh (2012)

7JK "Anthems Flesh"
Wydawca: Redroom Records [REDROOM010]
Rok wydania: 2012
Nośnik: CD (dipipack)

Znakomity debiut. Zapowiadany od dobrych paru miesięcy album 7JK rozwalił mnie od pierwszych sekund. Ale czy mogło być inaczej? Sieben (Matt Howden) i Job Karmy (Maciek Frett i Aureliusz Pisarzewski) to nazwy cenione i bardzo doświadczone, na "Anthems Flesh" słychać to doskonale. Wcześniej współprace muzyków mogliśmy usłyszeć na płycie Job Karmy „Strike” w utworze ”I’ll Watch You Drown” ale nie można tego porównywać do debiutanckiego materiału 7JK.
Dla mnie oba projekty dały z siebie tutaj to co mają najlepsze. Ich style niezwykle się przeniknęły i stworzyły unikalną całość. Charakterystyczne melancholijne partie skrzypiec, piękny śpiew Matta a z drugiej strony nieco abstrakcyjne aranżacje i postindustrialny duch Job Karmy. Najfajniejsze jest to iż jest nowa jakość, niby można odnaleźć charakterystyczne elementy obu projektów ale nie w takim wydaniu.
7JK to przede wszystkim świetne piosenki, w większości z wyraźną melodią, czasem bujającym rytmem i świetnym wokalem. Aranżacje to wisienka na torcie: nietypowe, z wyraźnym chropowatym industrialnym pazurem, czasem psychodeliczne i hałaśliwe, co ważne dla mnie przyjemnie melancholijne i chłodne.
Mamy tutaj co najmniej dwa murowany „hity” – znakomity cover OMD „Maid of Orleans” z rewelacyjnym uduchowionym wokalem i militarnym bombastycznym rytmem. Oraz nową bujającą wersję utworu Sieben pt. „Wroclaw in the rain”. Do pozostałych kawałków również nie ma się do czego przyczepić, także myślę że każdy fan ambitnej muzyki znajdzie coś dla siebie. Pewnie wielu z Was obiecuje sobie wiele po tym wydawnictwie i gwarantuje Wam że dostaniecie więcej niż oczekiwaliście. Nadzieje z nadejściem "Anthems Flesh" były wielkie a efekt wielce zaskakujący. Dla mnie póki co to murowany kandydat do płyty roku. Wstyd nie znać!

Lista utworów:
01. Dirt City
02. Dear Claire
03. Krau
04. Wroclaw In The Rain
05. End Of The Year
06. Organ Madness
07. Boxed In Green
08. Maid Of Orleans
09. Planning For Zombie Apocalypse
10. The World's Pain
11. Anthems Flesh
12. 47 Words For Sheffield
13. Dirt Reprise

Ocena:
9,5/10

www.7jk.eu
www.facebook.com/7JKband
www.lastfm.pl/music/7JK
www.matthowden.com
www.jobkarma.pl

Komentarzy: 0 22.04.12 - 17:57

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture