Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Hoarfrost - Puppets of the Divine Coroner (2011)

HOARFROST – Puppets of the Divine Coroner
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 025-2)
Rok wydania: 2011
Nośnik: CD (dipipack)

“Puppets of the Divine Coroner” to juz trzeci krążek Rafała Kopća dla prężnej oficyny wydawniczej Zoharum. Wcześniej ukazały się w 2008 roku album „Ground Zero” oraz dwa lata później split z Inner Vision Laboratory pt. „Decline”.
Najnowsze dziecko Rafała to kontynuacja i rozwinięcie tematów zapoczątkowanych na płytowym debiucie. Wcześniej mieliśmy doczynienia z zagładą betonowego świata teraz nadeszła pora na człowieka i jego upadek. Nie od dzisiaj wiadomo że muzyka z pogranicza dark ambientu i postindustrialu doskonale sprawdza się jak tło do samo destrukcji. W zasadzie to soundtrack do naszej codzienności. Świata gdzie rządzą pieniądze i coraz większa pustka, gdzie są coraz większe bariery międzyludzkie które sami między sobą tworzymy pod pretekstem ułatwienia sobie życia. Walka z systemem? Zapomnijcie o tym, możni tego świata gdy tylko poczują się zagrożeni postraszą nas kolejnym kryzysem. O tym właśnie opowiada “Puppets of the Divine Coroner”. To walka często z samym sobą, w czasach gdy tzw. ludzkie zachowania i szacunek już dawno zastały zapomniane i zastąpione pośpiechem za pieniędzmi i ciągłym postępem.
Muzycznie krążek oferuje ciemne ambientowe struktury okraszone postindustrialnym tłem. Jest to muzyka na tyle obrazowa że nie potrzeba wielkiej fantazji by dać się jej ponieść. Podobają mi się fajnie wplecione filmowe wstawki i ładny nietypowy gościnny wokal Hekte Zaren. Płyty słucha się bardzo przyjemnie, choć mi najbardziej podobają się bardziej oszczędne i mniej hałaśliwe momenty. W nich atmosfera pustki jest naprawdę świetnie uchwycona. Warto wspomnieć o fajnym dołączonym video który znajdziecie na płycie pt. „Prisoner Of The Present Time”. Album dosyć wysoko uplasował się w podsumowaniu na płytę roku 2011 w magazynie Hard Art. Dla wielu z Was pewnie będzie to kolejny argument by po niego sięgnąć.

Ocena:
8/10

Lista utworów:
1. Homo Sacer
2. Prisoner Of The Present Time
3. In An Endless Progress
4. Neurotic Necropolises
5. Swoosh Of An Epithelium
6. Dies Irae
Bonus Video
Prisoner Of The Present Time

www.hoarfrost.darknation.eu
www.myspace.com/hoarfrostdarknation
www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 11.06.12 - 02:23

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture