Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: In Scissors - Destin (2012)

IN SCISSORS - "Destin" - Music for a film by John Santerineross
Wydawca: Beast Of Prey / No Angels Production (BOP / NAP-CD013)
Rok wydania: 2012
Nośnik: Luxury A5 digipack CD

Nie tak dawno recenzowałem fajny krążek In Scissors „Mnemosyne & The Structure Of Time” wydany przez rodzimą oficynę Zoharum a kilka tygodni temu otrzymałem kolejną płytę greckiego projektu także wydaną w naszym kraju. Tym razem wydawcą jest wracająca po ponad dwuletniej przerwie tarnobrzeska wytwórnia No Angels Prod. wraz z Beast Of Prey.
Pierwsze wrażenie to ładne estetyczne wydanie. Lakierowany digipack formatu A5 z ładnymi klimatycznymi grafikami dobrze pasują do muzyki zawartej na srebrnym krążku. „Destin” nie jest klasycznym regularnym wydawnictwem, zawiera ścieżkę dźwiękową do krótkometrażowego filmu Johna Santerinerossa pod tym samym tytułem. Kolejne utwory to 5 remiksów pierwszego kawałka i dwa bonusy na końcu.
Pierwszy utwór to ponad 11 minut pięknego klimatu, niezwykłe dźwiękowe obrazy i smutek. Z każdą minutą napięcie narasta, atmosfera jest coraz bardziej subtelna i dramatyczna aż do sceny finałowej. Świetne partie wiolonczeli, smutne i niezwykle przepełnione emocjami, celnie wprowadzające główna bohaterkę do nieuchronnego finału… Gdy pojawia się wokal Angel W. Black muzyka jest jeszcze bardziej mroczna i dramatyczna. Jej głos pełni rolę narratora, który wprowadza nas w nastrój i buduje napięcie. Muzyka broni się bez obrazu, dla mnie tym utworem In Scissors potwierdził swoją pozycje na scenie dark ambient.
Kolejne 5 utworów to remiksy. Zaczyna Rafał Kopeć (Hoarfrost) – fajna bardziej oszczędna wersja, mroczniejsza od oryginału. Mich Spape (H.E.R.R.) w swojej wersji bardziej zaakcentował neoklasyczne elementy, ocierając się nieco o stylistykę militarną. Peter Anderson (Raison D'etre) – wiadomo, klasyk dark ambient. Zajebiste brzmienie, klimat podobny do oryginału ale finał jest nieco spokojniejszy. Czwórka to Karol Skrzypiec (Inner Vison Laboratory). Ładny dark ambient, w którym dużą rolę odgrywa wokal Angel W. Black. Na najnowszej płycie Karola pt: „Perpetua” także możecie posłuchać ładny kobiecy śpiew, ale o tym wkrótce… Ostatnia przeróbka to Simon Kolle (Za Frumi, Musterion, Abnocto). Najdłuższa wersja ale dla mnie chyba najbardziej chaotyczna, trochę zaskakująco się rozwijająca. Z całej piątki najbardziej odważna wariacja. Na koniec mamy dwa bonusy: „Autumn Sonata: Silanus In Quieto Hortulo” i „The Synopsis of Pressure” które klimatem podtrzymują mroczną i dramatyczną atmosferę.
Do pełni szczęścia brakuję mi na "Destin" pliku z filmem Santerinerossa. Gdyby wyrzucić dwa ostatnie kawałki wydaje mi się że spokojnie zmieściłby się on na płycie. Wtedy wydawnictwo nabrałoby pełnego kształtu. Mam nadzieję że na kolejne „dziecko” No Angels Prod. nie będziemy musieli tak długo czekać. Film możecie oglądać za darmo na stronie http://vimeo.com/13300328

Ocena:
7/10

Lista utworów:
1. Original Score by In Scissors version
remixes by:
2. Hoarfrost
3. H.E.R.R. / Mich Spape
4. Raison D'etre/ Peter Anderson
5. Inner Vison Laboratory
6. Musterion / Simon Kolle
bonus:
7. Autumn Sonata: Silanus In Quieto Hortulo (First Version)
8. The Synopsis of Pressure (Remastered Verion)

www.beastofprey.com
www.no.angels.glt.pl
www.myspace.com/inscissors
www.youtube.com/watch?v=ARPx6D_57A4

Komentarzy: 0 24.06.12 - 19:11

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture