Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Inner Vision Laboratory - Perpetua (2012)

Inner Vision Laboratory - Perpetua
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 028-2)
Rok wydania: 2012
Nośnik: CD (digipack)

Najnowszy krążek Inner Vision Laboratory to najlepszy materiał który wyszedł spod palców Karola Skrzypca. To co mnie urzekło od samego początku to niesamowicie dopieszczona całość, zaczynając od oprawy graficznej na samej muzyce kończąc.
Sam początek to miód na moje uszy: „Slowly Dictating Supernovas” to dla mnie mistrzostwo świata. Ponad dziewięć minut wielobarwnego świata, pełnego ładnych pejzaży, niby mrocznego klimatu ale ja czuję w tym mimo wszystko trochę promieni słonecznych. Trzeba wspomnieć o świetnym wokalu Barbary Lubas, jej glos odegrał ogromną rolę w kreowaniu nastroju. Oby więcej takich wokalnych akcentów na kolejnych płytach Inner Vision Laboratory. Kolejne utwory nie zaniżają wysokiego poziomu i również wypadają przekonywująco. Bardzo podoba mi się spójność całego materiału, oraz niezwykle pieczołowite wykonanie. Karol, postawił tutaj na jeszcze barwniejsze i gęste struktury niż na poprzednim świetnym wydawnictwie „Anywhere Out Of This World”. Płyta jest dosyć bogato zaaranżowana jak na dark ambient, każdy utwór zaskakuje mnogością dźwięków ale nic nie traci przy tym klimat i atmosfera. Na „Perpetua” słychać jest bardzo fajnie elementy które są już według mnie charakterystyczne dla projektu: bardzo ładne brzmienie, aranżacje i melodie oraz tą charakterystycznie brzmiącą nutkę orientu.
Oczywiście jak to bywa z płytami w gatunku dark ambient „Perpetua” również dotyka pewnych tematów. Płyta dobrze nastraja do przemyśleń o nas samych, naszej kondycji i przyszłości. Coraz trudniej jest żyć, być sobą i przede wszystkim porozumieć się z drugim człowiekiem. Gdy przeżywam swoje kolejne mniejsze lub większe życiowe porażki lubię posłuchać odpowiednich dźwięków, gdy czujecie tzw. ból w duszy warto zdecydowanie sięgnąć po ten album. Myślę że gdyby „Perpetua” ukazała się w takiej Cyclic Law to wielkiego zaskoczenie by nie było. Jakieś minusy? Może trochę czasem mam wrażenie przekombinowania z bogactwem dźwięków, ale to tak czuje tylko krótkimi chwilami. Mam szczęście być posiadaczem limitowanej edycji z dodatkowym bonusowym dyskiem, 4 utwory w tym jeden świetny remiks „Frozen Resonance” autorstwa Psychomanteum. Nie wiem czy edycja limitowana jest jeszcze dostępna ale warto popytać i poszukać na aukcjach internetowych. Polecam.

Ocena:
9/10

Lista utworów:
01. Slowly Dictating Supernovas
02. The Bequest of Originators
03. Conciousness of Clouds Collding
04. Lifethread
05. Frozen Resonance
06. The contracts of Conflict
07. Forgetful Cosmos
08. The Chapters of Ignorance
09. A Paradigm Shift
10. Novel Delusion
Bonus disc - “Nadir Focus”
01. The Bequest Of Originators
02. Source Collapse
03. Frozen Resonance (A Reconstruction By Psychomanteum)
04. Circular Cult

www.zoharum.com
www.alchembria.pl
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.youtube.com/user/zoharumlabel?feature=results_main
www.facebook.com/innervisionlaboratory
www.myspace.com/ivlab
www.lastfm.pl/music/Inner+Vision+Laboratory

Komentarzy: 0 16.08.12 - 15:40

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture