Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: Ritual Front - Strahlungen (2008)

Ritual Front "Strahlungen"
Wydawca: DER ANGRIFF [ANGRIFF NR. 33]
Rok wydania: 2008
Nośnik: CD

Najnowsze wydawnictwo dark folkowców z Rosji zatytułowane "Strahlungen" to według mnie jedno z najlepszych wydawnictw w swoim gatunku w ubiegłym roku. Ritual Front jest pewnie wielu z Was znany dzięki dobrze przyjętej EPce wydanej nakładem wrocławskiej wytwórni Bunkier Records. Pamięta ktoś jeszcze wydane w 2007 roku "The Sun Of The Dead"?

Już po pierwszych sekundach wyraźnie słychać że Rosjanie poczynili postępy pod względem aranżacji i produkcji. Bardzo ładne, selektywne brzmienie i dosyć skomplikowane, bogato zaaranżowane kompozycje robią duże wrażenie. Podobają mi się również fajne nastrojowe wokale w języku ojczystym (tutaj duży postęp) i wybitnie chwytliwe melodie. Na tym zakończę opisywanie samej muzyki, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Zainteresowanych zachęcam do zajrzenia na MySpace i posłuchania kilku fragmentów. Największe wrażenie wywarł na mnie ogromny ładunek emocjonalny który wypełnia ten nieco ponad pół godzinny album. Mam na myśli niezwykłą szczerość wykonania i specyficzny klimat który cechuje projekty zza naszej wschodniej granicy. Pod tym względem Rosjanie nie mają sobie równych. Mam wrażenie że cokolwiek bym nie napisał nie odda to nastroju który wypełnia "Strahlungen". Niebagatelną rolę w kreowaniu nastroju mają również teksty które dotyczą chwały, honoru, odpowiedzialności, trudnych wyborów i śmierci. Dla neofolkowców i wszelkiej maści romantyków płyta jak znalazł, szczególnie teraz gdy mamy taką paskudną pogodę, przypominająca bardziej jesień niż zimę. Warto wspomnieć o ładnym tekturowym opakowaniu, do którego dołączona jest 32-stronicowa książeczka z tekstami po rosyjsku oraz niemiecku (autorem niemieckich tłumaczeń jest Gerhard Hallstatt z Allerseelen). Limit do 500 sztuk, także trzeba się pospieszyć! Płyta dostępna w distro Wrotycz Records.

Lista utworów:
1.Вечный огонь / Ewiges Feuer 4:19
2.Лети, птица, лети / Flieg, Vogel, Flieg 5:18
3.Лиенц / Lienz 2:54
4.Человек против Времени / Der Mensch Gegen Die Zeit 5:08
5.Сон Европы / Europas Traum 6:04
6.Солнце движется к Северу / Die Sonne Zieht Nach Norden 5:22
7.Всеосень / Svejesen

www.myspace.com/ritualfront
www.rfront.narod.ru
www.discogs.com/label/Der+Angriff

Pierwotnie recenzja ukazała sie na łamach Magazynu Apostazja.

Komentarzy: 0 03.01.13 - 19:35

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture