Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: A. Pilewicz & R. Iwański - AQUALUNA (2013)

A. PILEWICZ & R. IWAŃSKI - 'AQUALUNA - Alchemical Transformation Through Vision and Sound'
Video: ANNA PILEWICZ | Music: RAFAŁ IWAŃSKI
Wydawca: Zoharum / Eter Records [ZOHAR 039-2]
Rok wydania: 2013
Nośnik: DVD+CD (digipack)

Zbieram się już co najmniej kilka tygodni do napisania paru dobrych słów na temat „Aqualuny”. Niby to nic trudnego ale spróbujcie sami opisać swoje wrażenia po kilku seansach. Gwarantuje że łatwe to nie jest. “AQUALUNA - Alchemical Transformation Through Vision and Sound' została stworzona przez dwójkę rodzimych artystów.
Za oprawę dźwiękową odpowiada tutaj Rafał Iwański (Hati, X-NaVI:et, Voices of the Cosmos, PRSZR, Innercity Ensemble,). Iwański jest Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej i kuratorem festiwalu CoCArt Music Festival organizowanego w kooperacji z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Natomiast efekty wizualne są autorstwa Anna Pilewicz. Artystka zajmuje się głównie tworzeniem video-art, malarstwem, ambalażem, a także grafiką (kolografia, sucha igła oraz monotypia). Pilewicz prowadzi również teatralne i interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci i młodzieży, wykorzystując metody opierające się na rozwoju wyobraźni, improwizacji, zaangażowaniu wszystkich zmysłów i zdolności do odnajdywania pomiędzy nimi połączeń.
„Aqualuna” od początku zachwyciła mnie przede wszystkim doskonałym wzajemnym przenikaniem się obrazu z dźwiękiem. Dzięki tej symbiozie wizje obu artystów wydają mi się że są mniej ciężkostrawne. Dla przeciętnego słuchacza, ta muzyczno/filmowa porcja wymaga odpowiedniego nastroju i skupienia. Ja zachęcam Was do słuchania wieczorem, wtedy zdecydowanie łatwiej jest odpłynąć. Polecam seans na dużym ekranie i kinie domowym. Na laptopie nie ma takich efektów ;-).
Siedząc już na fotelu nie potrzebujemy wielkiej fantazji by zanurzyć się wspólnie z kobietą która swobodnie oddycha pod wodą. Wystarczy popatrzeć w ekran. Muzyka Rafała jest subtelna, fajnie potęguje to co widzimy na ekranie, są też takie momenty gdy wydaje mi się że jest ona nieco z boku. Ale wtedy na pierwszym planie pojawia się obraz, często bardziej dynamiczny i trudny do opisania.
Oglądając „Aqualune” przypomniały mi się niektóre wizualizacje Krzysztofa Pawlika (Inire, Christbood, Head58m) które miałem przyjemność zobaczyć kilkukrotnie na Intermediale w Legnicy.
Tak jak wspomniałem na początku, ciężko jest mi napisać coś sensownego ale całość zaciekawia i jest tworem niezwykle interesującym. Bardzo udany eksperyment. Tak sobie myślę że jeszcze nie słyszałem słabych dźwięków stworzonych przez Iwańskiego. Fani ambientów i eksperymentów powinni się zainteresować.

Lista utworów:
I. Genesis. Luna
II. Somnium. Submersio
III. Substantia
IV. Climax
V. Coma. Oceanus
VI. Purificatio. Aqua

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.myspace.com/xnaviet
www.soundcloud.com/xnaviet
www.myspace.com/rekwizytorniadrzew

Komentarzy: 0 22.04.13 - 22:42

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture