Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Piotr Kolecki & Molok Mun - The Spices (2012)

Piotr Kolecki & Molok Mun – The Spices
Wydawca: Noisen Records [D004]
Rok wydania: 2012
Nośnik: CD

Bardzo fajna płyta. Na początku wypada pokrótce przedstawić Wam głównych bohaterów. Piotr Kolecki to były gitarzysta niezwykle cenionej w naszym kraju grupy Atman, niestety dla mnie ich twórczość jest bardzo mała znana. Pamiętam tylko że grupa był często omawiana w Brumie i słyszałem ich muzykę w audycji „Trzecia fala” w radiowej Trójce.
Molok Mun to rodzima formacja którą tworzą byli i obecni muzycy z Hati oraz ich przyjaciele. „The Spices” to zbiór utworów z działalności gitarzysty Atman (1993-2012), które zostały odpowiednio przyprawione dźwiękami przez toruńskich muzyków z Molok Mun.
Na płycie znajduje się 9 elektroakustycznych improwizacji, których słucha się z dużą przyjemnością. Każda kompozycja to fajny kolaż przeróżnych brzmień z całą masą instrumentów i miłych dla mojego ucha folkowych akcentów.
Ja mam na płycie swoich dwóch faworytów. Bardzo podoba mi się przyjemnie dynamiczny i orientalny kawałek „Curcuma”. Następny z kolei ósmy utwór „Thyme” to świetna ambientowa improwizacja. To moje ulubione kompozycje. Myślę że Wam może się spodobać pozostała siódemka, gdyż każda z nich posiada swój indywidualny i nietypowy charakter. Na okładce obok tytułów utworów jest podana data ich powstania, także jeśli macie ochotę możecie sami ustawić kolejność chronologicznie. Ja tego nie robiłem ale myślę że to może być ciekawy pomysł.
Jeśli szukacie czegoś więcej w muzyce to nie muszę Was specjalnie zachęcać do zakupu. Ja na pewno będę wracał do „The Spices” jeszcze nie raz.

Lista utworów:
1. The Spice
2. Salt
3. Pepper
4. Chili
5. Curry
6. Rosemary
7. Curcuma
8. Thyme
9. No Sugar, No Meat

Skład:
Piotr KOLECKI - cytra, fisharmonia, gitara akustyczna, gitara elektryczna, akustyczna gitara basowa, drumbas, kornet, drumla, perkusja, instrumenty perkusyjne, głos
Henryk SKUP - instrumenty perkusyjne
Dariusz BRZOSTEK - głos, udu, bendir, sipsi, dzwonki, shruti box, elektroniczna tampura, elektroniczna tabla, elektryczna shahi baaja, Korg, dzwony, grzechotki
Dariusz WOJTAŚ - gongi, bęben ramowy, buddha machine, sub siren, metalophone, metalowe sprężyny, dan moi, flety, grzechotki
Rafał KOŁACKI - gongi, konga, bęben basowy, flety, grzechotki, instrumenty perkusyjne
Robert ZALEWSKI - trąbka
Witold BARGIEL - śpiewające muszle, gongi
Leszek BOLEWSKI - gitara elektryczna
Xavier BAYLE - głos

Komentarzy: 0 16.06.13 - 14:41

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture