Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Paranoia Inducta - Maze Of Death (2013)

PARANOIA INDUCTA - Maze Of Death
Wydawca: Old Temple / Doomsday Factory (OLD.65.)
Rok wydania: 2013
Nośnik: CD (digipack)

Paranoia Inducta to jeden z moich faworytów na rodzimym podwórku. Po trzech latach po świetnie przyjętym wydawnictwie „Evil Angel” projekt powraca z nowym albumem „Maze of Death”. Zaskoczeniem dla wielu może być logo wytwórni, gdyż projekt od zawsze kojarzony był z Beast Of Prey, tym razem wydawcą są wspólnie dwa krajowe labele - Old Temple i Doomsday Factory. Wizualnie album prezentuje się bardzo ładnie, krążek zapakowano w lakierowany digipack formatu A5, który ozdobiono niezwykle klimatycznymi Amelii. O muzyce mam podobne zdanie, gdyż Destroyer ponownie mnie nie zawiódł. Fani, którzy cenią sobie jego poprzednie dokonania na pewno nie będą zawiedzeni.
Anthony stworzył album, który taki „płaczek” jak ja nie powinien słuchać. Prawie zawsze w każdej sytuacji w życiu wszystko widzę w ciemnych barwach. Choć słuchając albumu można tu mocno poczuć nastrój strachu i śmierci, to ja najbardziej odczuwam klimat przejmującego smutku i braku nadziei. Zdecydowanie taki nastrój odpowiada mi najbardziej i jest on świetnie tutaj uchwycony. Od początku do samego końca możemy być pewni, że nie będzie tutaj szczęśliwego zakończenia i mi jest z tym dobrze. Najfajniejsze momenty na płycie dla mnie to te wypełnione wzruszającymi melodiami i sakralnymi śpiewami, przyjemnie wpadł mi także w ucho orientalny klimat w „Circle Of Despair”. Ale myślę, że każdy fan klasycznego dark ambientu znajdzie tutaj coś dla siebie.
Ostatnio odkurzyłem z półki składankę „All My Dead Friends” od Cold Meat Industry. Tak sobie pomyślałem, że jako drugi numer po Atrium Carceri – „End Titles” zamiast projektu :Golgotha: świetnie by pasował pierwszy kawałek z „Labiryntu Śmierci” pt. „Angels Whispers”. Paranoia Inducta w CMI? Fajnie by było ;)

Lista utworów:
1.Angels Whispers
2.Maze Of Death
3.Prozac Nation
4.Burning Shadows
5.Dark Messiah
6.The Kingdom Of Pain
7.Kill Me Once Again
8.Circle Of Despair
9.Eternal Fear
10.Abandoned Paradise
11.Digital Coma
12.I'm Just Your Remorse

www.paranoia-inducta.com
www.facebook.com/paranoia.inducta
www.lastfm.pl/music/Paranoia+Inducta
www.oldtemple.com

Komentarzy: 0 27.11.13 - 23:09

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture