Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9811
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Accomplice Affair - The Zone of Silence (2013)

ACCOMPLICE AFFAIR - The Zone of Silence
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 055-2)
Rok wydania: 2013
Nośnik: CD

W mojej recenzji poprzedniej płyty Accomplice Affair „Cienie” narzekałem na poziom muzyki i brak nowych pomysłów. Nie wiem czy Przemek Rychlik wziął sobie do serca moje uwagi, ale nowy album przynosi duże, pozytywne zmiany. Dobre wrażenia zaczynają się od samego wyglądu okładki. Wcześniej ich twórcą był Przemek, teraz za wykonanie odpowiada Sławomir Wawrowski. Ciemne przygnębiające grafiki wyglądają dużo ładniej i dobrze wprowadzają w klimat „The Zone of Silence”. Dobre wiadomości dotyczą także brzmienia, muzyka brzmi lepiej, bardziej przestrzennie, nie tracąc przy tym mrocznego klimatu. Polecam słuchanie na dobrych słuchawkach ;).
„The Zone of Silence” to soundtrack ukazujący świat, widziany oczami skrzywdzonych dzieci, które często ukrywają się gdzieś we własnych samotniach, piwnicach bez okien… Temat bardzo trudny, coraz częściej głośno się o tym mówi a co jakiś czas media opowiadają różne przeraźliwe historie, co najgorsze niestety oprawcami dzieci są najczęściej ich najbliżsi...
Atmosfera na płycie dobrze oddaje klimat zniewolonej i nieszczęśliwej młodej duszy. Dużą rolę ogrywa teraz perkusja, która tworzy trzon utworów nadając muzyce odpowiednie ramy. Jest to teraz bardzo waży składnik muzyki, wokół którego buduje się resztę instrumentów: gitarę, instrumenty klawiszowe i różnego rodzaju sample. Drugi ważny element to wokale autorstwa Meres, które budują emocje i trafnie potęgują złowrogi nastrój. Podobają mi się same kompozycje, muzyka jest dobrze przemyślana i urozmaicona podnosząc w górę wartość muzyki tworzonej przez Przemka, która przybrała teraz formę bardziej piosenkową. Aż chciałoby się powiedzieć "Przemku i Accomplice Affair idźcie tą drogą" :). Muzyka jest ciężka, ale ja mimo wszystko uchwyciłem w niej momenty nadziei i szansy na lepsze jutro. Trochę światełka możecie usłyszeć choćby w ładnej partii gitary w tytułowym, czwartym utworze.
Podsumowując na koniec by nie było tak słodko Accomplice Affair nadal nie jest w mojej rodzimej czołówce, ale jest na właściwej drodze by się tam znaleźć. Czekam na potwierdzenie na następnej płycie. Pierwszy mój album AA, który mnie tak mocno przekonał i zainteresował.

Lista utworów:
1. Loneliness
2. Him-A Complete Stranger
3. In The Dungeon Of Your Own Feelings
4. The Zone Of Silence
5. Fear
6. Lullaby

www.accompliceaffair.glt.pl
www.facebook.com/AccompliceAffair?ref=stream&hc_location=stream
www.discogs.com/artist/Accomplice+Affair
www.zoharum.bandcamp.com/album/the-zone-of-silence
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 25.12.13 - 15:32

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture