Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Lagowski - redesine+ (2013)

LAGOWSKI - redesine+
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 056-2)
Rok wydania: 2013
Nośnik: CD

„redesine+” jest pierwszym fizycznym krążkiem Lagowskiego pod własnym nazwiskiem po wydanym w 2006 roku przez włoską oficynę Ars Benovela Mater albumie "Temporary Distractions". Oczywiście w międzyczasie Andrew nie próżnował, chłodził nas w S.E.T.I. i odnawiał stare nagrania Legion i Nagamatzu. "Redesine" ukazał się wcześniej tylko na bandcampie, recenzowana wersja z plusem posiada bonusowe utwory i nowe poprawione brzmienie autorstwa Łukasza Miernika.
„redesine+” zawiera niespełna 80 minut nostalgicznego powrotu do Intelligent Dance Music i techno z lat 90-tych. Nie jestem znawcą tego gatunku, choć kojarzę takie granie z cyfrowym brzmieniem, które promowała wówczas londyńska wytwórnia Warp Records.
Retro techno Lagowskiego sprawia mi dużą frajdę. Lagowski przez 13 kompozycji atakuje słuchacza inteligentnymi różnorodnymi rytmami i całym bogactwem przeróżnych sampli. Zawsze szybko się nudziłem przy takich dźwiękach, tutaj przyjemnie się nimi bawię. Słuchać jest duże doświadczenia muzyka i odwagę w mieszaniu stylów. Nie trawię np. dubu, ale gdy słucham przyjemnie bujające „vocal impulse test” i jedenasty numer „SL6” zaczynam na niego spoglądać z większym entuzjazmem. Nie jestem także fanem basowych dudnień, ale tutaj zupełnie mi one zupełnie nie przeszkadzają. Nie ukrywam, że lubię takie zaskoczenia. Najważniejsze jest dla mnie, że nie czuję przesytu żadnego z elementów, wszystko jest odpowiednio ze smakiem dobrane i dopieszczone. Różnorodność i przyjemny futurystycznym zimny klimat to główne atuty „redesine+”.
Dla kogo jest ta płyta? Myślę, że szczególnie powinna się spodobać fanom nagrań z wczesnej działalność Warp Records. Jestem fanem Kraftwer i wydaje mi się, że ich słuchacze także powinni być zadowoleni. Jestem pewny, że każdy entuzjasta cyfrowych brzmień znajdzie tutaj coś dla siebie. Polecam do słuchania podczas dalekich podróży samochodem. Świetna robota.

Lista utworów:
REDESINE
01.skylanes v.8
02.fehenalol v.4
03.urxeye
04.they follow you everywhere (vanilla mix)
05.carpenter v.9
06.fehenalol v.2
07.vocal Impulse test
08.WM32c_07
09.binary wave rider
+
10.carpenter v.1
11.SL6
12.from without v.13
13.raj deep (3rd level)

www.zoharum.com
www.alchembria.pl
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.lagowski.com
www.lagowski.bandcamp.com

Komentarzy: 0 22.01.14 - 00:20

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture