Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Hybryds - Music for Rituals 2CD (2014)

HYBRYDS 'Music for Rituals' 2CD
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 059-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: 2CD

"Music for Rituals” jest już trzecim krążkiem Hybryds w Zoharum. Wcześniej ukazały się reedycje „Music From the 21st Century” oraz „Soundtrack for Antwerp Zoo Aquarium”. Wytwórnia kolejny raz pozwala słuchaczom zapoznać się z klasycznymi albumami wielu znaczących projektów i chwała jej za to. Pewnie nie jestem w odosobnieniu ale ja mam okazję usłyszeć ten album po raz pierwszy w życiu. Tym razem mam szczęście posłuchać wypasionej edycji dwupłytowej zapakowanej w gruby, ładny digipack.
Pierwszy dysk to szesnaście utworów i ponad siedemdziesiąt minut muzyki która powstała w latach 1988-1992 w czterech różnych miejscach z udziałem kilku muzyków (np. znany twórca dark ambientu Vidna Obmana ). Materiał został zarejestrowany na 4-śladowej taśmie, później odpowiednio całość potraktował swoimi dźwiękami Sand Nys. Album jest umiejętnie zróżnicowany i nie znużył mnie co jest bardzo łatwe w tak długim czasie. Podoba mi się od zawsze muzyka która bazuje na etnicznym fundamencie a tutaj mam tego bez liku. Pojawiają się oczywiście marszowe, bardziej industrialne rytmy ale zdecydowanie nie psują one nastroju a dodają element transu i surowości całego materiału. Na pewno ci którzy kochają różne plemienne śpiewy i korzenny surowy klimat powinni być zadowoleni. Mi najbardziej spodobała się niezwykła autentyczność tej muzyki. Nie ma tutaj udawania z komputera, słychać jest czas i miejsce w którym została nagrana przez co brzmi on niezwykle autentycznie.
Druga płyta to 5 rarytasów i również ponad siedemdziesiąt minut muzyki z lat 1983-1988. Wydaję mi się że są one nieco lżejsze gatunkowo, są klimaty z jedynki ale dużo więcej słychać jest improwizacji i eksperymentu. Na pewno na uwagą zasługuje współpraca z brytyjskim saksofonistą Barry Edgarem Pitcherem oraz kończące orientalny piąty numer z ciekawym dźwiękami zagranymi na japońskim instrumencie o nazwie koto. Pozostałym numerom bliżej jest stylistycznie do rytuałów z pierwszego dysku.
Otwartym i poszukującym słuchaczom „Music for Rituals” na pewno przypadnie do gustu. Dla gówniarzy takich jak ja płyta myślę że płyta ma nie tylko ma wymiar historyczny ale przede wszystkim geograficzny. Muzycznym podróżnikom nie może się ona nie spodobać!

Lista utworów:
CD 1
MUSIC FOR RITUALS
1.A Door to Perception
2.The Garden at the Sea
3.Dark Ages
4.Aquahypno
5.Maneater
6.Apas
7.Ritual for Quetzal Coatl
8.Le Crie D'enfer
9.La Voix Qui Prononce Mon Propre Nom
10.The Man with No Shadow
11.Agape
12.Vayu
13.Drifting Moon
14.Introspection
15.Ros Caelestis
16.Coda
CD 2
RARITES AND UNRELEASED
1.Crowds of People
2.Azjemz
3.Saxapulations
4.Soundpainting Part2
5.Girl hunter: Dabide on hoshi: Bishojo-gari

www.zoharum.bandcamp.com/album/music-for-rituals
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.hybryds.be
www.myspace.com/hybryds1
www.soundcloud.com/hybryds
www.lastfm.pl/music/Hybryds

Komentarzy: 0 26.08.14 - 15:04

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture