Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: RE-DRUM / B°TONG - split CD (2014)

RE-DRUM / B°TONG - split CD
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 065-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: CD

Muszę przyznać że nieco obawiałem się tego wydawnictwa. Znając co prawda niewielką część dyskografii obu projektów spodziewałem się trudnego w odbiorze i nudnego materiału ale jestem miło zaskoczony. Swoją drogą wydaje mi się że krótka forma w której każdy z artystów ma do dyspozycji po pół godziny pomogła mi w odbiorze całości. Może ostatnio nie mam jazdy do słuchania różnych eksperymentów czy też hałasów ale tutaj wszystko wydaje mi się zostało fajnie wyważone.
Zaczyna rosyjski Re-Drum który wcześniej pojawił się w Zoharum z dobrze przyjętym albumem „S” w 2009 roku. Pavel Aleshin przygotował materiał pod nazwą „Hush!”. W nim najbardziej spodobała mi się druga i trzecia część. Jedynka czyli „Mute” to ciekawa dawka akustycznych dźwięków i pogłosów. Kolejne „Death Of The Flame” to klasyczny dark ambient okraszony nagraniami terenowymi. To najmocniejszy numer na płycie, z fajnym klimatem i niepokojącym nastrojem. „Sehr Sehf Weit” także przypadł mi do gustu, dalej jest ambientowo choć bardziej eksperymentalnie. Fajne trzy numery z naciskiem na dwójkę i trójkę.
Druga część to “Ascending In The Light Of An Alien Sun” autorstwa B°Tong. Kolejne trzy kompozycje i klimat zdecydowanie bardziej spójny i mroczny. Chris Sigdell zabiera nas w podróż do opuszczonej fabryki wypełnionej obrazami ciemności i niepokoju gdzie prym wiedzie eksperymentalna i często hałaśliwa elektronika. Szczerze mówiąc wydawało mi się że to Re-Drum będzie miało bardziej eksperymentalny charakter w tej parze ale myliłem się. B°Tong jednak bardziej mnie zaskoczył i na pewno jakże przyjemnie mocniej postraszył.
Na pewno fanom obu projektów nie muszę polecać. Mi płyta się spodobała, nie powala może na łopatki ale jest tutaj trochę solidnych dźwięków które warto bliżej poznać.

Lista utworów:
Re-DrUm - Hush!
1.Mute
2.Death Of The Flame
3.Sehr Sehr Weit
b°tong - Ascending in the Light of an Alien Sun
4.Vision Of Ineluctable Destiny
5.The Hierophant Prepares The Candidate
6.Into The Schwarzchild Radius

www.zoharum.bandcamp.com/album/hush-ascending-in-the-light-of-an-alien-sun
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 26.08.14 - 15:24

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture