Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9790
Rozpoczętych wątków : 6158
Odpowiedzi : 24038
Wspieramy

Tomasz :: 1000SCHOEN / AB INTRA - Split (2014)

1000SCHOEN / AB INTRA - Split
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 070-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: 2CD

Po świetnym krążku „Supremus” mocno oczekiwałem kolejnych dźwięków stworzonych przez Ab Intra. Nowe wydawnictwo Radka Kamińskiego ukazało się wspólnie z niemieckim projektem 1000SCHOEN i muszę się przyznać iż sprawiło mi wiele radości. W mnogości muzyki która oferuje nam obecnie Internet niewiele jest płyt które słucha się od początku do końca. W przypadku polsko-niemieckiej współpracy nie tylko słucham obu dysków w całości ale zdarza mi się wcisnąć na odtwarzaczu przycisk repeat.
Całość został bardzo fajnie przemyślana i mamy tutaj dwa projekty i przeciwległe bieguny, dysk pierwszy to „Earth” i’ Air”, dwójka to „Water” i „Fire”. Całość mogła by spokojnie zapełnić osobne pełne albumy, choć wydaje się że razem mają większą siłę rażenia.
Pomimo tego iż projekty nieco się różnią stworzyły tutaj wspólną całość która nie zanudza i fajnie wchłania słuchacza w swój świat. Już od pierwszych minut miło zaskoczyła mnie bogata paleta dźwięków. Helge S. Moune tradycyjnie przygotował akustyczną wersję drone ambient o wyraźnym rytualnym zabarwieniu. Natomiast Radek tworzy struktury bardziej elektroniczne w których ja czuję dużo emocji i refleksji. Polecam Wam słuchanie Ab Intra podczas samotnych spacerów po lesie nie wspominając jakie wrażenia są podczas górskich wędrówek. Całość zrobiła na mnie duże wrażenie jeśli chcecie posłuchać różne odcienie ambientowo-dronowych przestrzeni na pewno nie będziecie zawiedzeni. Wydawca także stanął na wysokości zadania i przygotował ładne wydanie z okładką typu mini-winyl które zdobią obrazy stworzone przez obu muzyków. Jedna z najfajniejszych płyt które miałem okazje ostatnio poznać, polecam!

Lista utworów:
CD1
earth
1000SCHOEN
CERBO UNIVERSE
DEAD SHADOW
WHEN THE SHADOW FALLS

air
AB INTRA
ENTELECHEIA I
ENTELECHEIA II
ENTELECHEIA III
ENTELECHEIA IV

CD2
water
AB INTRA
ENTELECHEIA V

fire
1000SCHOEN
TURNANTA STALO

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.facebook.com/1000schoensound
www.soundcloud.com/1000schoen
www.facebook.com/AbIntra11

Komentarzy: 0 17.03.15 - 02:29

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture