Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Jarl / Envenomist - Tunguska Event (2014)

JARL / ENVENOMIST - Tunguska Event
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 083-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: CD

Szwedzko-amerykańską kolaboracja wydana nakładem polskiej wytwórni od samego początku słuchania zrobiła na mnie duże wrażenie. Eric Jarl znany Wam zapewne z IRM czy też Skin Area połączył swe dźwięki z Davidem Reedem (Envenomist, Luasa Raelon) by przedstawić nam własną wizję katastrofy tunguskiej która miała miejsce 30 czerwca 1908 roku. Wiele informacji o tej ogromnej eksplozji można znaleźć w Internecie, co myślę najważniejsze i najfajniejsze jest to że ta historia do dzisiaj nie została wyjaśniona i krąży na jej temat wiele teorii i domysłów.
Dla twórców dark ambientu to wydarzenie jest wręcz wymarzone do dźwiękowej rekonstrukcji. Przeczytałem gdzieź że płyta jest zbyt monotonna ale nie mogą się z tym zgodzić. Album trzyma w napięciu od początku do końca nie pozostawiając słuchacza w obojętności. Mamy tutaj 5 długich mrocznych kompozycji zbudowanych na podstawie dark ambientowych dronów i industrialnych ozdobników którym wtórują pulsująco-wibrujące rytmy. Najtrafniej by ją opisać pasuje mi tutaj określenie muzyki nie z tego świata co oczywiste fani kosmicznych kolaży obowiązkowo powinni ją bliżej poznać. Całość posiada swoją odpowiednią dramaturgię okraszoną jakże potrzebną tajemnicą i niepokojem. Fajnie że obaj panowie potraktowali to historię po swojemu tzn. nadal słuchacze nie są pewni przyczyn oraz całego przebiegu tej niezwykłej historii. Wydawnictwo na pewno jest godne polecenia nie tylko dla fanów gatunku, gdyż jest to temat tak uniwersalny i ciekawy że każdy powinien je poznać i zmierzyć się z nim ze słuchawkami na uszach. Tak smakuje mi najlepiej. Jeśli lubujecie się w nagraniach choćby z oficyny Cryo Chamber posłuchajcie „Tunguska Event”. Wrażenie gwarantowane albo zwrot pieniędzy? Będzie Pan zadowolony! :)

www.zoharum.bandcamp.com/album/tunguska-event
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.facebook.com/Jarl.
www.discogs.com/artist/498755-David-Reed

Komentarzy: 0 31.10.15 - 12:39

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture