Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Aquavioce - Early Recordings 2 CD (2015)

AQUAVOICE "Early Recordings"
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 106-2)
Rok wydania: 2015
Nośnik: 2CD


Często jest tak że lubimy się pochwalić znajomością różnych starach płyt ale prawie zawsze wspominamy o zagranicznych artystach. Nie wiem skąd się to bierze ale uważam że nie potrafimy docenić rodzimej muzyki ślepo patrząc jedynie poza granice kraju. Recenzowany materiał „Early Recordings” zawiera materiał z pierwszej płyty „Water Music” która ukazała się na płycie cdr w 2000 roku. Teraz po 16 latach Zoharum w 20-stą rocznicę działalności artystycznej Tadeusza Łuczejki pod szyldem Aquavoice, prezentuje nam ponownie klasyka polskiej muzyki elektronicznej. Niedostępny już od dawna album teraz doczekał się nowego dzięki i bogatego wydania z bonusami.
Od samego początku słuchania rzuca się w uszy świetne brzmienie, album został poddany masteringowi, którego podjął się Marcin Bociński i muszę przyznać że gdybym nie wiedział za nic nie zgadłbym że te nagrania zostały stworzone prawie dwie dekady temu. Słuchając pierwszego krążka od początku słychać jest że nie tylko w Berlinie tworzono wysokiej klasy elektronikę syntezatorową. Krzepiąca ponad godzina spokojnej i relaksującej ambientowej elektroniki przy której na pewno nie będziecie się nudzić.
Drugi dysk z 'Early Recordings' to zbiór najciekawszych utworów z także niedostępnych płyt cdr: "Soundch aser" i "Dreamdesigner" oraz jeden dodatkowy niepublikowany numer gdzie gościnnie zaśpiewała śpiewaczka łemkowska Julia Doszna. Na dwójce Tadeusz Łuczejko prezentuje swoje bardziej ambientowe, krajobrazowe oblicze. Zamiast charakterystycznych rytmów i melodii dostajemy w zamian więcej ambientowego wolnego oddechu. Nie mogę nie wspomnieć o utworze „Tam na Łemkowynie” który ze świetnym kobiecym śpiewem zrobił na mnie duże wrażenie. Utwór przypomina mi niektóre dokonania Michała Jacaszka i muszę przyznać że mam ochotę na więcej. Fajnie by było posłuchać całej płyty w takim klimacie.
Mam nadzieję że wystarczająco Was zachęciłem do zakupu. Czekam na kolejne wznowienia Zoharum z rodzimego podwórka, a mi nie wypada nic innego jak życzyć kolejnych tak udanych 20-stu lat Aquavioce. Dobre, bo polskie. :)

Lista utworów:
CD One
"WATER MUSIC"
01. Osiris
02. Dagobach System
03. Lothlorien
04. Underwater Flight
05. I Opened the Door and...
06. Melancholy

CD Two
"OTHER EARLY WORKS"
01. Emptiness
02. Others
03. Welcome to the Space Station
04. Soundchaser - part 6
05. Soundchaser - part 8
06. The End
07. Tam na Łemkowynie

www.zoharum.bandcamp.com/album/early-recordings
www.zoharum.com
www.alchembria.pl
www.facebook.com/AquavoiceArt
www.lastfm.pl/music/Aquavoice

Komentarzy: 0 26.02.16 - 14:17

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture