Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 10492
Rozpoczętych wątków : 6205
Odpowiedzi : 24085
Wspieramy

Tomasz :: Bruno Światłocień - Czerń i cień II (2014)

Bruno Światłocień – Czerń i cień II
Wydawca: new experimental art. (nea 002)
Rok wydania: 2014
Nośnik: 2


Debiut wejherowskiej formacji Bruno Światłocień został ciepło przyjęty przez krytykę, panowie postanowili pójść za ciosem i w 2014 roku ukazała się druga płyta pod tytułem „Czerń i cień II”. Jedynka ukazała się nakładem Zoharum, teraz mamy wydanie własnym sumptem co niestety odbija się niestety na promocji. Próżno szukać było informacji o debiucie nie wspominając o dystrybucji. Poszperałem trochę w sieci i chyba tylko na discogs znalazłem ofertę sprzedaży. Wielka szkoda bo słuchając nagrań chciałbym zwyczajnie by grupa była bardziej znana wśród fanów szeroko pojętej muzyki alternatywnej.
Dwójka to kontynuacja poprzedniego albumu, obrana formuła się sprawdziła, nie ma rewolucji jest jednak bardziej wyczuwalny spokojniejszy, senny nastrój. Stonowany i leniwe tempo kompozycji na początku wydaje mi się za mało chwytliwe ale po kilkunastu minutach fajnie wkręciłem się w monotonne transy. Lider Bronisław Ehrlich nadal deklamuje swoje pokręcone nawiedzone historie, nie są one łatwe do rozszyfrowania ale robią dobry klimat. Muzycy nie przechwalają się swoimi umiejętnościami, ale po kilku przesłuchaniach bez trudu usłyszycie fajne brzmieniowe niuanse i ciekawie wkomponowaną elektronikę.
Płyty słucham z przyjemnością, głównie dlatego że próżno szukać na rodzimym podwórku podobnie grającej kapeli. Panowie grają trochę jakby niemieli już nadziei, całość jest surowa i bez wielkich emocji. Mnie to przekonuję ale boję się że w natłoku muzyki i braku jakiekolwiek obecności w Internecie zostanie niezauważona i zapomniana. Warto poznać, dla tych którzy lubią ponure lata 80-te, i tęsknią za klimatami które kiedyś były bardziej obecne na Castle Party.

Lista utworów:
1. Czerń I Cień
2. Powiew Morza
3. Pieśń III
4. Wyrodne Matki
5. Psychoblues
6. Szum
7. Wierny Sługa
8. Pieśń Refleksyjna
9. Czerń I Cień II
10. Powiew Morza (Video)

https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Bruno-%C5%9Awiat%C5%82o-Cie%C5%84-729815947139491/
https://www.youtube.com/watch?v=aHZ1cbjGKq8
https://www.youtube.com/watch?v=qqafiOzbPZY

Komentarzy: 0 27.02.16 - 17:18

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture