Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 10492
Rozpoczętych wątków : 6205
Odpowiedzi : 24085
Wspieramy

Tomasz :: Hoarfrost - Anima Mundi (2016)

Hoarfrost - Anima Mundi
Wydawca: Reverse Alignment (RA-27)
Rok wydania: 2016
Nośnik: CD

Gdy zobaczyłem w Internecie że ta płyta ukazała się przeszło rok temu byłem zaskoczony że to tak szybko minęło. W tym czasie miałem trochę bardziej i mniej poważnych trosk życiowych na koncie ale „Anima Mundi” często słuchałem głownie podczas leśnych spacerów z moim psem. To ostatnio często moje miejsce spotkań z muzyką, zresztą w okolicznościach przyrody smakuje mi jakoś lepiej.
Tym razem Rafał Kopeć tak dla urozmaicenia postanowił wydać album nakładem Szwedów z Reverse Alignment, ale album jest dostępny w sklepie www.alchembria.pl który należy do macierzystej wytwórni Zoharum. Na okładce od razu poznałem piękną „znajomą” z fejsa czyli Paulinę „Selene” Mieczkowską którą możecie zobaczyć także na klipie do utworu „Refracted In Illusion”.
Od pierwszego mojego spaceru z „Machina Mundi” od razu byłem na tak. Lubię ponure i trochę szalone historię a tutaj każdy utwór przynosi nowe doznania. Dużą rolę odgrywa tutaj wokal Hekte Zaren, która atakuje szalony wokalizami, świetnie opowiadając te wszystkie stare i nawiedzone historie. Drugi ważny element to partie wiolonczeli autorstwa Katarzyna Bromirskiej (Percival Schuttenbach.) Dźwięk wiolonczeli nadał muzyce wyrafinowania i kunsztu. Dużo smutku kreują jej dźwięki i bez jej partii muzyka dużo by straciła na swym ponurym pogańskim kimacie. Na płycie możemy usłyszeć jeszcze trzech gości - Dawid Chrapla (Synapsis), Tomasz Twardawa z legendarnego projektu Genetic Transmission oraz Valdi Rzeszut (Ratatam). Dwaj pierwsi panowie odpowiednio celnie odcisnęli swoje hałaśliwe industrialne piętno. Natomiast Valdi zagrał na gitarze. Całość fajnie i co ważne bez przesytu zaaranżował i okrasił ambientowo-indstrustrialnym podkładem Rafał Kopeć. Atmosfera w każdym utworze jest na odpowiednim poziome a ostatni prawie siedemnastominutowy kolos odpowiednio dopełnił całość.
Płyty słucha się z dużą przyjemnością, nie jest to raczej muzyka do słuchanie we dwoje w sypialni ale samotności wchodzi bez problemu. Bardzo ciekawy i odważy album, gdyby kiedykolwiek Hoarfrost w takim składzie zagrał koncert to wyroby było się wybrać. Minął rok a ja co jakiś czas włączam „Machina Mundi”. Czy to nie jest wystarczająca rekomendacja w czasach gdy tak wiele fajnych płyt odkładamy po paru przesłuchaniach na półkę? Czekam na więcej!

Lista utworów:
1.Ages of Gaia 06:10
2.Perception Primordial 05:24
3.Mimesis 06:05
4.Refracted in Illusion 06:18
5.In Hopeless Mazes 08:27
6.Medeaeternum 16:52

www.hoarfrost.darknation.eu
www.reversealignment.bandcamp.com/album/anima-mundi
www.facebook.com/officialwebsitehoarfrost

Komentarzy: 0 08.10.17 - 16:18

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture