Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 10517
Rozpoczętych wątków : 6205
Odpowiedzi : 24085
Wspieramy

Tomasz :: DeepDark & Paranoia Inducta - Mind Games (2019)

DeepDark & Paranoia Inducta - Mind Games
Wydawca: Noctivagant
Rok wydania: 2019
Nośnik: CD

Niestrudzony Anthony Destroyer kolejny raz uraczył nas kolejną dawką post apokaliptycznych dźwięków. Z mediów społecznościowych dowiedziałem się iż są w przygotowaniu kolejne wydawnictwa w tym kolejna cześć „Lux Mundi”, serii która stanowi hołd dla wszystkich nękanych przez katolicki kościół. Idąc na seans do kina na film Kler pomyślałem sobie że do każdego biletu powinni dodać egzemplarz z tej serii. Jestem pewien że w naszym specyficznym kraju dla wielu byłoby to umysłowo nie do przeskoczenia.
Póki co w odtwarzaczu mam najnowszy krążek „Mind Games” wydany wspólnie z rosyjskim projektem DeepDark za którym kryje się rosyjski muzyk Dmirty Vologdin. Oba projekty zaprezentowały się w czterech utworach , początek należy do Rosjanina. Choć album zdobi grafika zrujnowanego miasta (autorstwa Iwony Sikorskiej), to głównym bohaterem jest mroczna postać kobiety idącej ulicą. To co słyszę w głośnikach to zapis jej stanu świadomości. Dark ambient jego autorstwa jest ponury i przytłaczający. Gęste pomruki mieszają się z industrialnymi odgłosami i fortepianowymi smutnymi melodiami które nie pozostawiają złudzeń o braku nadziei. Rosjanin stworzył fajny filmowy dekadencki klimat, końcowy numer może trochę mnie przypadł mi do gustu z powodu za długiej, przekombinowanej fortepianowej melodii. Co i tak nie popsuło dobrego wrażenie całości.
Następne cztery kompozycję to nasz rodzimy projekt Paranoia Inducta. Anthony stworzył momentami jeszcze bardziej duszną atmosferę. Podoba mi się fajne budowanie nastroju, raz jest niezwykle ciężko i upiornie, jest też chwila na wytchnienie ale oczywiście wszystko pachnie mrokiem na odległość. Dark ambient/industrial w jego wykonaniu to zawsze odpowiedni poziom i tutaj znów nie zawodzi. Tworzenie bezdusznej atmosfery to jego znak rozpoznawczy także zaręczam że na pewno się nie zawiedziecie. Oba projekty fajnie się uzupełniły, muzyka dobrze wchodzi bez popitki późnym wieczorem gdy wszyscy już śpią i zostajemy z nią sam na sam. Posłuchajcie bo warto, album jest dostępny w całości do odsłuchu na bandcamp.com ale zachęcam sięgnąć po fizyczny nośnik, limit tylko 149 sztuk.

Lista utworów:
1. DeepDark - Scorn
2. DeepDark - Coals Of The Mind
3. DeepDark - Vertical Asymmetry
4. DeepDark - The Seal Of Sadness
5. Paranoia Inducta - Hieronymus Machines
6. Paranoia Inducta - Structure Of Reality
7. Paranoia Inducta - Torsion
8. Paranoia Inducta - Divine Invasions

www.noctivagantcollective.bandcamp.com/album/mind-games
www.paranoia-inducta.com
www.pl-pl.facebook.com/paranoiainducta/
www.youtube.com/channel/UCIwMC0XnDvpLQGdyKcDVQyg
www.mydeepdark.bandcamp.com/music
www.facebook.com/myDeepDark

Komentarzy: 0 13.05.19 - 16:27

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture