Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 10492
Rozpoczętych wątków : 6205
Odpowiedzi : 24085
Wspieramy

Tomasz :: Corona Barathri & Paranoia Inducta - Atra Mors (2019)

Corona Barathri & Paranoia Inducta ‎– Atra Mors
Wydawca: Speculum Diaboli Records
Rok wydania: 2019
Nośnik: CD

Paranoia Inducta nie zamierza zwalniać tempa w 2020 roku. Jak wieść gminna niesie projekt planuje wypuścić w świat 3 pełne albumy. Nie tak dawno doczekaliśmy się 2 kasetowych wznowień pierwszych wydawnictw („The Unholy Place” oraz „Sanctified Destruction”), także który hipster pierwszy ten lepszy, a limit jest malutki.

Tak sobie myślę że żyjemy w tak dziwnych czasach, gdzie dobrobyt z dostępem do muzyki jest tak duży że ja kupując płyty nie bardzo mam czas je dogłębnie wysłuchać. Liczy się od zawsze jakość ale coraz trudniej wyłuskać coś wartościowego, do czego będzie się wracać. Oczywiście nie zwalnia to z oczywistego obowiązku i przyjemności kupowania płyt. Tutaj na szczęście nie musicie się o jakość martwić!

Tym razem Anthony Armageddon zaprosił do swojej czarciej krucjaty rosyjski projekt Corona Barathri. Szczerze przyznam że nigdy go wcześniej nie słyszałem, posłuchałem trochę jego muzyki na profilu na bandcamp i na stosunkowo krótki czas działania jest on dosyć płodny.

Muszę przyznać że oba projekty fajnie się uzupełniły. Dla mnie muzycznie każda dobra black metalowa płyta powinna mieć taką atmosferę jak „Atra Mors”. Diabłem daje tutaj od pierwszych sekund no i jakże przyjemne uczucie zniszczenia i braku szansy na lepsze jutro. Fani horrorowatych klimatów na pewno będę zadowoleni. Dźwiękowa pożoga zbudowana na dark/industrialno/ambientowym, mocnym fundamencie wchodzi bez przeszkód w przewody słuchowe, Destroyer w swoich utworach używa mniej bogatych środków wyrazu, wydaje mi się że nasz rodzimy Hannibal Lecter ma na tyle charakterystyczny styl że potrafiłbym go rozpoznać w gąszczu setek dark ambientowych projektów. Corona Barathri swoim poziomem bardzo miło mnie zaskoczył, jego utwory brzmią piekielnie mrocznie i są dojrzale skomponowane. Aż strach pomyśleć ile jest jeszcze tak dobrych nowych projektów w czeluściach Internetu.

Czy to muzyka na ciężkie czasy? Na pewno tak, całość przyjemnie przytłacza, jest gęsta i złowroga a przy tym z niespotykaną łatwością się jej słucha. Trudna tematyka na jakże chore i popieprzone czasy. Warto poznać nie tylko w czasach kwarantanny! Album wydany nakładem piekielnej wytwórni Speculum Diaboli Records.

Lista utworów:
Corona Barathri
Act I:
1347: Memoria (feat. Paranoia Inducta)
Gingrina Tartari
Elegia Pestilentiae (feat. Hekte Zaren)
Spiratio Atra, Mortifera (feat. Aesthetic Meat Front)
Hymnus Mortuorum [Melek-Tha cover] (feat. Erszebeth)

Paranoia Inducta
Act II:
Signum Mali
Dies Irae
Pestis Magna
Peccationes Mundi

Teaser: www.youtube.com/watch?v=_I5v79ctBWA
Teaser II: www.youtube.com/watch?v=_bPN1GWHvNA
www.corona-barathri.bandcamp.com/album/atra-mors
www.paranoia-inducta.com
www.pl-pl.facebook.com/paranoiainducta/
www.facebook.com/corona.barathri
www.soundcloud.com/user-155708743

Komentarzy: 0 06.05.20 - 22:47

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture